مؤسسه خیریه محک

نیوزکده - 4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت


نیوزکده - سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید


نیوزکده - 10 علتی که همیشه خسته هستید  و چه کاری برای آن باید انجام دهید


نیوزکده - دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A


نیوزکده - نقل و انتقال خون چیست؟


نیوزکده - 24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی


نیوزکده - آزمایشات HIV ایدز


نیوزکده - 10 شایعه درمورد HIV


نیوزکده - مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...


نیوزکده - در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟


نیوزکده - دردسرهای 25 هزار خانوار سرپل ذهابی در باران


نیوزکده - هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود


نیوزکده - یش بینی وضعیت هوای تهران برای فردا دوشنبه 96/11/30


نیوزکده - نجات مسافران توسط «کاپیتان فولاد» در سال 92+فیلم


نیوزکده - سردار صفوی:ایران باید هزینه‌هایی را که در سوریه کرده، برگرداند


نیوزکده - NewsKadeh.com

کمک به سازمان خيريه محک

دسته: اخبار - اجتماعی    |    تاریخ ارسال: 7 / 10 / 1395    |    تعداد بازدید: 22
بی توجهی زیانبار به آثار مخاطره آمیز آلودگی صوتی

بی توجهی زیانبار به آثار مخاطره آمیز آلودگی صوتی - NewsKadeh.com

 آلودگی صوتی دارای اثرات نامطلوب جسمی، روحی و اجتماعی است و به طور اجتناب ناپذیری در محیط پیرامون ما تولید می شود، اما در لابه لای دیگر منابع آلاینده آثار زیانبار آن مورد بی توجهی قرار گرفته است.

 آلودگی صوتی دارای اثرات نامطلوب جسمی، روحی و اجتماعی است و به طور اجتناب ناپذیری در محیط پیرامون ما تولید می شود، اما در لابه لای دیگر منابع آلاینده آثار زیانبار آن مورد بی توجهی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا،آلودگی صوتی را می توان یکی از معضلات و حقایق زندگی مدرن امروزی دانست که در بخش حفاظت از محیط زیست باید برنامه ریزی دقیقی برای کاهش تبعات مخاطره آمیز آن داشت که البته کمتر در این بخش از محیط زیست برنامه حفاظتی طراحی و اجرا شده است.
معضل آلودگی صوتی تنها مختص به کشورهای در حال توسعه نیست و امروز توسعه یافته ها نیز با این معضل دست به گریبان هستند و یکی از مشکلات محیط شهری آلودگی های صوتی محسوب می شود.


بر اساس تعریف ارائه شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، آلودگی صوتی عبارت است از پخش و انتشار هر گونه صدا و ارتعاش مربوط بیش از حد مجاز و مقرر در فضای باز و حد مجاز آلودگی صوتی که استاندارد آلودگی صوتی هم نامیده می شود، عبارت است از میزان و مشخصات ویژه ای که با توجه به اصول حفاظت محیط زیست و بر مبنای واحد اندازه گیری صدا برای منابع مولد آلودگی صوتی وفضای مورد انتشار و محیط های مختلف تعیین می شود.


حمل و نقل عمومی، خودروهای سواری، موتورسیکلت ها، حمل ونقل هوایی، حمل و نقل دریایی، حمل ونقل زمینی منابع متحرک و نیروگاه ها، پالایشگاه ها، کارخانه ها، کارگاه ها، فرودگاه ها، پایانه های حمل و نقل، توقفگاه های دائمی وسائل حمل و نقل عمومی، تعمیرگاه ها، بندرها، ژنراتورها و موتورهای تولید برق نیز منابع ثابت ایجاد آلودگی صوتی هستند.


در ایران مقابله با این موضوع به سازمان حفاظت محیط زیست سپرده شده است و دفتر بررسی آلودگی اقداماتی نظیر انجام پژوهش های لازم و بررسی مطالعات انجام شده در زمینه منابع آلاینده صوتی و ارتعاش و امواج، مطالعه و تحقیق در زمینه میزان آلودگی صوتی و ارتعاش و امواج و بررسی اثرات این آلودگی ها بر سلامت انسان و ارائه مقالات مرتبط، تهیه و تدوین استانداردهای حدمجاز میزان صدا و ارتعاش و امواج در مناطق مختلف و در طول ساعات شبانه روز صورت گرفته است.


مشارکت در تدوین ضوابط استقرار صنایع، تهیه، جمع آوری و بررسی آمار و اطلاعات در جهت انجام پروژه های مختلف تحقیقاتی مرتبط با آلودگی های صدا، ارتعاش و امواج، بررسی و تحقیق در زمینه روش های کنترل و کاهش اثرات آلاینده های صدا و ارتعاش و امواج و ارائه روش های کلی کنترل و کاهش آلودگی هوا ارتعاش و امواج به مراکز استانی از دیگر اقدامات بوده است.


با وجود برخی اقدامات در این خصوص هنوز هم آلودگی صوتی و آثار و تبعات آن مردم را به ویژه در شهرهای و کلانشهرها رنج می دهد و اهمیت برداشتن گام های اساسی برای کاهش این نوع از آلودگی به طور قطع کمتر از تلاش برای کاهش آلودگی هوا نیست.


ایجاد کنندگان آلودگی صوتی افراد خاص یا طیف خاصی هم نیستند، همه ما در ایجاد این آلودگی ها سهیم هستیم، جوان و کودک، با سواد، کم سواد و بیسواد، زن و مرد، و برای دستیابی به راه حلی اجرایی همه ما باید تغییراتی را در رفتار خود ایجاد کنیم.
استان البرز و کرج مرکز این استان به عنوان یک کلانشهر در کشور نیز از این آلودگی ها در امان نیست و همواره درگیر آلودگی های متعدد همچون آلودگی های هوا و صوتی بوده و هست.
محسن میری استادیار دانشگاه درباره آلودگی صوتی در استان البرز به ویژه برای حاشیه نشینان پرتعداد در این استان می گوید: بزرگراه تهران - کرج پرترددترین بزرگراه ایران که بخش عمده ای از آن در استان البرز قرار گرفته یکی از منابع عمده ایجاد آلودگی صوتی به ویژه برای حاشیه نشینان است. با توجه به رشد حاشیه نشینی شهری در دو دهه اخیر شاهد افزایش ساکنین در سراسر حاشیه این بزرگراه بوده ایم.
به گفته وی، آلودگی صوتی در کل ایام سال و کل ساعات شبانه روز یکی از بزرگترین مشکلات این بزرگراه برای ساکنین آن بوده است که البته در ایام تعطیل این مشکلات بسیار بیشتر می شود.


این استادیار دانشگاه می افزاید:‌ وجود موانع و گلوگاه های متعدد از جمله ورودی و خروجی های مسیرهای گوناگون به بزرگراه، ترمینال مسافربری و سایر عوامل موجب شده بار ترافیکی سنگین در حد فاصل ورودی های شهر کرج ایجاد و آلودگی صوتی برای حاشیه نشینان این بزرگراه به همراه آورد.
در برخی از نقاط فاصله واحدهای مسکونی تا بزرگراه به یکی دو متر می رسد که این موضوع تبعات جبران ناپذیر روحی و روانی برای خانواده ها به همراه دارد.
معاون پایش اداره کل محیط زیست استان البرز در این باره گفت: یکی ازمعضلات مدیریت شهری دربخش حفاظت محیط زیست آلودگی صدا است.


کیوان رحیمی افزود: پخش و انتشار هر گونه صوت بیش از حد مجاز و مقرر در فضای آزاد آلودگی صوتی تلقی می شود و فرهنگ سازی درجوامع انسانی می تواند بسیاری از آلودگی ها از جمله آلودگی صوتی را کاهش دهد که این امر نیازمند مشارکت همگانی است.
وی اضافه کرد: در کشور ما استانداردهای صدا در هوای آزاد در منطقه مسکونی از ساعت 7 صبح تا 10 شب 55 دسی بل و از ساعت 22شب تا 7 صبح 45 دسی بل است.
این در حالی است به گفته وی این رقم درمنطقه تجاری و مسکونی از ساعت 7 صبح تا 10 شب 60 دسی بل و از ساعت 10شب تا 7 صبح 50 دسی بل است.
وی گفت: بالاترین حد مجاز مربوط به منطقه صنعتی است که از ساعت 7صبح تا 10 شب میزان استاندارد صدا 75 دسی بل و از ساعت 10شب تا 7 صبح 65 دسی بل تعیین شده و طبق تعاریف منطقه صنعتی منطقه ای تلقی می شود که دارای کاربری صنعتی بوده و برحسب ملاحظات زیست محیطی با فاصله ای بیرون از شهر و نواحی مسکونی قرار گیرد.


وی خاطرنشان کرد: محیط زیست استان البرز بر واحدهای صنعتی نظارت دارد و آن ها نیز مکلف هستند بر اساس شیوه نامه خوداظهاری در پایش اقدام کنند.
رحیمی افزود: واحدهای صنعتی علاوه بر رعایت استانداردهای صدا باید بر اساس نوع فرایندشان آلاینده های خروجی دودکش های محل تولید را نیز کنترل و پایش کرده و بازرسان محیط زیست در بازه های زمانی معین علاوه بر وضعیت آلودگی صوتی وضعیت خروجی دودکش ها را نیز بررسی می کنند.
وی بیان داشت : واحدهای صنعتی و تولیدی به طور مستمر مورد پایش قرار می گیرند و برای واحدهای آلاینده اخطاریه های لازم برای کنترل و رفع آلودگی صادر می شود.


یک کارشناس امور اجتماعی درخصوص انواع آلودگی های صوتی به خبرنگار ایرنا، گفت: صدای موسیقی بلند ماشین و واحد آپارتمانی در خیابان و مجتمع ، بلند صحبت کردن با موبایل در فضاهای عمومی صداهای نابهنجار موتور ماشین ها و بوق در محل زندگی و استراحت آدم ها، تخلیه مصالح ساختمانی در یک نصف شب و صدای مراسم جشن ها و عزاداری ها از بلند گوها در خیابان ها همه آلودگی صوتی است که به راحتی ازکنارآن می گذریم.


احمد علی جبارزاده افزود: یکی از تاثیرات آلودگی صوتی بر انسان ها شنوایی است که مهمترین بخش آسیب پذیر در مواجهه با آلودگی صوتی است .
وی اضافه کرد:تحمل صدای نابهنجار و بلند در دراز مدت قطعا تاثیرات مخربی بر دستگاه شنوایی خواهد داشت بطوری که حتی کیفیت شنوایی فرد را کاهش می دهد و قطعا بیماری های دستگاه شنوایی را برای گوش سبب خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد: سیستم اعصاب و روان در کنار شنوایی با صدمات چه بسا جبران ناپذیری روبرو می شود و ساختار روانی انسان ها مبتنی بر آرامش است و هر آنچه که این آرامش را سلب کند، بهداشت روانی را به مخاطره خواهد انداخت.


جبارزاده افزود: شاد نبودن ، عدم کنترل هیجانات منفی ، تحمل استرس و اضطراب ، دردها و بیماری های بی دلیل جسمانی ، بهم خوردن تعادل روزانه زندگی همه و همه می توانند ناشی ازتحمیل صداهای نابهنجار مداوم و ممتد بر آدم ها باشند که مزمن بودن این آلودگی آسیب ها را صد چندان می کند .
وی یادآورشد که رابطه انسانی مهمترین بخش آسیب پذیر ناشی از آلودگی های صوتی درجامعه انسانی است و خطرناک ترین آن انسان صدمه دیده و تحت تاثیر قرارگرفته از آلودگی صوتی فاقد توانمندی لازم برای مدیریت رابطه است.


وی گفت : در خانه و شهر و محل کار با روانی تحریک شده رخ دادن تضاد و درگیری و تنش بین انسان ها اتفاق نادری نیست و قطعا یکی از دلایل 6 میلیون نزاع پرونده قضایی و15 میلیون نزاع خیابانی در سال گذشته کشور همین آلودگی صوتی است.


وی اضافه کرد: اغلب در دعوا های زناشویی ، فرزند آزاری ها، مشکل با همسایه ها، تصادفات و کشته های رانندگی رد پایی از تاثیرات مخرب آلودگی صوتی را پیدا می کنیم که حتی در رابطه با کار هم اعصاب و روان بهم ریخته از کارایی پایینی برای خود و جامعه برخوردار است.
وی پیشنهاد کرد: آنچه برای پیشگیری از این آسیب لازم است و نتیجه بخش ،آموزش جدی و فرهنگ سازی است. آموزش می بایست از خانه شروع شود ، در مهد کودک پیگیری شود، در مدرسه نهادینه شود و در جامعه پیاده شود .


وی افزود: آنچه برای کنترل این نابهنجاری در جامعه لازم است ، برخوردهای قانونی و اعمال مجازات برای همه آنانی است که به خود اجازه می دهند به حقوق شهروندی تعدی و ستم کند.
بهرحال آلودگی صوتی در جامعه بویژه درشهرهای بزرگ به نوعی حقوق شهروندی را پایمال می کند که برای کاهش این معضل همه افراد جامعه دست به دست هم برای جامعه آرام تلاش کنیم.


 

منبع: سلامانه

مطالب هم گروه:
نیوزکده-هشدار هواشناسی؛ بهمن در راه است
 
هشدار هواشناسی؛ بهمن در راه است
(84)
سازمان هواشناسی اخطار داد، با توجه به کاهش شدید دما در نیمه شمالی کشور طی امشب و صبح روز دوشنبه یخ زدگی در معابر عمومی و جاده های بین شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده های کوهستانی پیش بینی می شود.


نیوزکده-هواپیمای سقوط کرده برجامی نیست
 
هواپیمای سقوط کرده برجامی نیست
(0)
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: شرکت آسمان از چند سال قبل ۵ فروند از هواپیماهای ATR۷۲ را به صورت نو خریداری کرده بود و آنها از ابتدا در ناوگان این شرکت فعالیت می‌کردند.


نیوزکده-انتقاد از سالمندآزاری و پیری ستیزی در کشور
 
انتقاد از سالمندآزاری و پیری ستیزی در کشور
(0)
 رئیس کنگره طب سالمندی با انتقاد از پیری ستیزی در کشور، گفت: متاسفانه سالمند آزاری در جامعه بسیار زیاد است.


نیوزکده-خمیرمرغ در سوسیس و کالباس استفاده کنید اما...
 
خمیرمرغ در سوسیس و کالباس استفاده کنید اما...
(43)
در شرایطی که طی سال های اخیر ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در تولید فرآورده‌های گوشتی مانند سوسیس و کالباس حاشیه و خبرساز شده بود، رییس سازمان استاندارد  اعلام کرد ...


نیوزکده-مترو تهران روز جهانی قدس رایگان است
 
مترو تهران روز جهانی قدس رایگان است
(1)
مترو تهران در روز جمعه تمهیدات ویژه‌ای را برای حضور در راهپیمایی در نظر گرفته است.

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 46 دقیقه قبل    |    تعداد بازدید: 11
4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت - NewsKadeh.com

جذب مشتریان جدید برای محصولاتتان چیزی بین شش تا هفت برابر گران

ر از حفظ مشتریان فعلی تمام خواهد شد. شما باید هر کاری را که می توانید، انجام دهید تا وفاداری مشتریانتان را افزایش دهید. هیچ گاه ارزش «حفظ مشتری» را دست کم نگیرید. در ادامه به چهار استراتژی اشاره می کنیم که می توانید به این منظور به کار بگیرید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 45
سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید - NewsKadeh.com

 عادت های غلط روزمره منجر به آسیب رسیدن به مغز و ایجاد آسیب ای

شناختی و عدم کارکرد صحیح مغز می شوند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 27
10 علتی که همیشه خسته هستید  و چه کاری برای آن باید انجام دهید - NewsKadeh.com

احساس خستگی دائم بسیار شایع است. در واقع حدود یک سوم از نوجوانان

سالم، بزرگسالان و افراد مسن تر از احساس خواب آلودگی و خستگی رنج می برند. خستگی یکی از علائم مشترک درشرایط مختلف و بیماری های جدی است، اما در برخی موارد ناشی از شیوه و سبک زندگی ساده است. خوشبختانه این عوامل را می توان از میان برداشت. این مقاله 10دلیل بالقوه برای اینکه چرا خسته هستید را طبقه بندی کرده و توصیه هایی جهت بازگرداندن انرژی به شما ارائه می دهد.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A - NewsKadeh.com

هپاتیت A یک ویروس است که باعث عفونت و التهاب کبد می شود. این نوع ا

ز هپاتیت به ندرت باعث آسیب جدی کبد یا مرگ می شود و باعث بیماری مزمن کبد نیز نمی شود، اما می تواند به طور قابل ملاحظه ای باعث غیبت و عدم حضور در محل کار یا مدرسه شود. هنگامی که یک بارفردی به آن مبتلا شود، دیگر مصون خواهد بود و هرگز دوباره به آن آلوده نخواهد شد. ویروس هپاتیت A یا (HAV) در مناطقی که دارای وضعیت اجتماعی پایین اقتصادی همراه با فقدان بهداشت مناسب هستند، رایج است. از طریق مواد غذایی و آب آلوده یا تماس نزدیک فرد به فرد گسترش می یابد. کودکان اغلب آن را انتقال می دهند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
نقل و انتقال خون چیست؟ - NewsKadeh.com

انتقال خون یک روشی است که طی آن خون اهدا شده به خون شما اضافه می

ود. انتقال خون باعث افزایش سطح خون می شود. شما ممکن است به علت جراحی، خونریزی، آسیب، سرطان، عفونت، اختلال در خون، مشکل کبدی یا یکی دیگر از مشکلات بهداشتی، به آن نیاز داشته باشید. خون شامل اجزایی مانند گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاسما و پلاکت است. انتقال خون ممکن است برای شما کل خون یا بخشی از خونی که برای شما یاری دهنده باشد، فراهم کند. گاهی اوقات انتقال خون با خون خودتان که پیش از آن اهدا کرده اید، انجام می شود. در یک انتقال خون، خون داده شده یا اهدایی باید با نوع خون شما سازگار باشد. خون شما برای تعیین اینکه گروه خونی شما جزو گروههای A، B، AB، یا O است، و نیز دارای Rh مثبت باشد یا دارای Rh منفی، آزمایش می شود. بانک های خون به دقت خون های اهدا شده را برای شناسایی گروه خونی، غربالگری می کنند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی - NewsKadeh.com

زمان وعده غذایی شما یک تایمر را برای 20 دقیقه تنظیم کنید و خودتا

ن را به عنوان یک آهسته خوار به روز کنید. این روش یکی از عادت‌های بسیار مناسب برای لاغری بدون برنامه رژیم پیچیده است. از هر لقمه نهایت لذت را برید تا زمانی که زنگ به صدا درآید. وعده‌های غذایی خود را به بخش‌های زیاد ینی لقمه‌های بیشتر تقسیم کنید و از خوردن بخش‌های کوچک‌تر لذت ببرید، این کار باعث ترشح هورمون سیری به‌طور کامل می‌شود. هنگامی که غذا را به عجله میل می‌کنید، معده شما وقت ندارد که مغز را به‌طور کامل از سیر شدن مطلع کند. که منجر به overeating یا همان زیاده خواری می‌شود.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
آزمایشات HIV ایدز - NewsKadeh.com

بسیاری از آزمایشات HIV اکنون سریع، رایگان و بدون درد هستند. آیا م

باید برای HIV آزمایش شوم؟ با ما همراه باشید تا نکات مهم را در این باره فرا بگیرید: • هر کسی در سنین بین 13 تا 64 سالگی حداقل یک بار، باید برای HIV آزمایش شود. • برخی از مردان فعال همجنسگرا و دوجنسگرا ممکن است از تست های مکرر (هر 3 تا 6 ماه) بهره مند شوند. • اگر باردار هستید یا قصد دارید باردار شوید، هرچه زودتر و در اسرع وقت برای محافظت از کودک خود، یک تست بدهید. • شما باید حداقل باید یک بار در سال و در موارد زیر آزمایش بدهید: – اگر شما یک همجنسگرای فعال جنسی یامرد دوجنسی هستید. – اگر شما با یک شریک جنسی HIV مثبت، رابطه جنسی داشته اید. – اگر شما از آخرین آزمایش HIV خود، دارای بیش از یک شریک جنسی بوده اید. – اگر شما سوزن یا عملیاتی را برای تزریق مواد مخدر به اشتراک گذاشته اید. – اگر شما برای تهیه مواد مخدر یا پول، دست به یک رابطه جنسی زده اید. – اگر شما به یکی دیگر از بیماری های منتقله از راه جنسی، هپاتیت،یا سل مبتلا هستید. – اگر شما با هر فردی که همه کار ها

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
10 شایعه درمورد HIV - NewsKadeh.com

آیا فکر می کنید حقایق مربوط به HIV (ویروس نقص ایمنی بدن انسان) و ای

دز (سندرم نقص ایمنی بدست آمده) را می دانید؟ دانش خود را امتحان کنید. این دو یعنی اچ آی وی و ایدز اغلب درک نشده اند. در واقع، از زمانی که ایدز در سال 1981 برای اولین بار توصیف شد، تعدادی از شایعات، تصورات غلط و سخنان دروغ خطرناک در مورد آنها گفته شده است. اگرچه آموزش اچ آی وی / ایدز در حال افزایش، و میزان مرگ و میر و داغ ننگ آن نیز درحال کاهش یافتن است، وقتی که به این شرایط می رسد، هنوز هم مهم است که حقیقت را از افسانه تشخیص دهیم. شما در مورد این شایعات رایج درباره HIV چه می دانید؟

دسته: فرهنگ و هنر    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 2
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ... - NewsKadeh.com

مهناز افشار در یک گفت و گوی ویدیویی, نسبت به بلایایی که بر سر ایر

ان به طور مداوم نازل می شود, واکنش نشان داد.

دسته: اخبار - سیاسی    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟ - NewsKadeh.com

وزیر امور خارجه کشورمان ظهر روز یکشنبه به وقت محلی در پنجاه و چه

ارمین اجلاس امنیتی مونیخ سخنرانی کرد.

  آخرین عناوین نرم افزار  
دانلود Geometric DFMPro v4.1.5.2895 + v4.0.0.3168 Suite - پلاگین شناسایی و اصلاح نواقص طرح های شبیه سازی شده در نرم افزار های CAD(951)
دانلود Sugar Smash - بازی موبایل آب نبات های شکری(715)
دانلود Indy Cat Match 3 - بازی موبایل گربه ایندی(707)
دانلود FileMaker Pro Advanced v14.0.5.505 - نرم افزار ایجاد و مدیریت پایگاه داده(757)
دانلود File Viewer v9.4 + File Viewer Express v3.0 - نرم افزار مدیریت و سازماندهی فایل ها(717)
دانلود Splunk Enterprise v6.3.3 x86x64 - نرم افزار جمع آوری و آنالیز انواع داده ها و اطلاعات عملیاتی(1118)
دانلود Topaz photoFXlab v1.2.10 - نرم افزار افکت گذاری بر روی عکس ها(958)
دانلود Suitcase Fusion 6 v17.2.3 - نرم افزار حرفه ای مدیریت فونت(740)
دانلود Texpad v1.7.23 MacOSX - نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای برای مک(828)
دانلود Udemy The Ultimate Web Designing Course in Photoshop - آموزش طراحی قالب وب سایت با فتوشاپ(1025)
دانلود XCOM 2 - بازی ایکس کام 2(1008)
دانلود Thinkbox Deadline v7.2.2.1 MacOSX - نرم افزار مدیریت رندر در مک(828)
دانلود Autodesk Maya v2016 SP4 MacOSX - نرم افزار ساخت انیمیشین های ۳ بعدی در مک(795)
  آخرین عناوین نرم افزار و بازی موبایل  
Cooking Chef v3.3.3051 دانلود بازی سرآشپز پخت و پز برای اندروید(145)
Shortcutter – Quick Settings​ & Side Bar​ Premium v4.1.8 برنامه ایجاد میانبر برای تنظیمات اندروید(0)
bxActions - Bixby Button Remapper Pro v3.32 دانلود برنامه عملیاتی توسط دکمه Bixby برای اندروید(146)
Note: Color Notepad Notes,To Do List,Reminder,Memo Vip v1.3.2 دانلود برنامه دفترچه یاداشت رنگی برای اندروید(116)
English Tenses v2.3 build 240 دانلود برنامه اموزش زمان های زبان انگلیسی برای اندروید(161)
NN Launcher -Nice Nougat Launcher 2017, 7.0 PRIME v2.8 دانلود لانچر زیبای 2017 نوقا برای اندروید(139)
Ultra Fast Charge v8.7 دانلود برنامه شارژ فوق العاده سریع اولترا برای اندروید(152)
Smart Rotate: Screen Control v2.7.32 دانلود برنامه مدیریت چرخش صفحه نمایش برای اندروید(133)
S8 Edge Music Player v5.0.4 build 62 دانلود برنامه پخش کننده موسیقی s8 برای اندروید(145)
File Manager - Local and Cloud File Explorer v2.5.1 دانلود برنامه مدیریت فایل هوشمند برای اندروید(146)
Fake Call v1.2.2 دانلود برنامه تماس جعلی برای اندروید(161)
Faily Skater v3.1 دانلود بازی اسکیت سوار بی ترمز برای اندروید(197)
Crafty Candy v1.53.0 دانلود بازی آبنبات فریبنده برای اندروید(170)
  آخرین مطالب  
4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت(11)
سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید(45)
10 علتی که همیشه خسته هستید و چه کاری برای آن باید انجام دهید(27)
دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A(0)
نقل و انتقال خون چیست؟(0)
24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی(0)
آزمایشات HIV ایدز(0)
10 شایعه درمورد HIV(0)
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...(2)
در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟(0)
دردسرهای 25 هزار خانوار سرپل ذهابی در باران(32)
هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود(29)
یش بینی وضعیت هوای تهران برای فردا دوشنبه 96/11/30(0)
نجات مسافران توسط «کاپیتان فولاد» در سال 92+فیلم(1)
سردار صفوی:ایران باید هزینه‌هایی را که در سوریه کرده، برگرداند(0)
قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز یکشنبه 29بهمن ماه96(0)
گزارش مراسم تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش از هنرمندان عرصه قلمزنی(17)
دوستی که هدیه تهرانی در سقوط هواپیمای تهران یاسوج از دست داد + عکس(0)
نگرانی خانواده های حادثه دیدگان هواپیمای تهران یاسوج در فرودگاه +تصویر(0)
دو کودک مسافر حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج(0)
فرود اضطراری پرواز مشهد-ایلام در فرودگاه کرمانشاه(0)
عکس استثنایی از زنی که با وسایلش وارد دستگاه اسکنر اشعه ایکس شد!(44)
هواپیمای سقوط کرده برجامی نیست(0)
5 مدل دکوراسیون آشپزخانه برتر برای بهار 97(0)
تصاویر حمیدرضا آذرنگ محمدرضا شریفی نیا ملیکا پارسا و ستایش محمودی در اکران بلوک 9 خروجی 2(0)
واکنش ژوله به سقوط هواپیمای تهران یاسوج: زندگی مون شده عاقبت یزید(0)
عدم تایید نهایی فوت تمام سرنشینان از سوی شرکت آسمان(0)
صحبت های خانواده های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج(0)
  آخرین مطالب بخش فرهنگ و هنر  
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...(2)
هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود(29)
گزارش مراسم تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش از هنرمندان عرصه قلمزنی(17)
دوستی که هدیه تهرانی در سقوط هواپیمای تهران یاسوج از دست داد + عکس(0)
تصاویر حمیدرضا آذرنگ محمدرضا شریفی نیا ملیکا پارسا و ستایش محمودی در اکران بلوک 9 خروجی 2(0)
واکنش ژوله به سقوط هواپیمای تهران یاسوج: زندگی مون شده عاقبت یزید(0)
مخاطب یاد گرفته است عکس و امضا بگیرد و پز بدهد !(0)
تصاویر بدل ایرانی آنجلینا جولی، رامانا سیاح در اکران فیلم شاخ کرگدن(0)
پست جسورانه باران کوثری در حمایت از اکران عصبانی نیستم(0)
مادری که کامبیز دیرباز را حیران کرد + عکس تکان دهنده(0)
دیدار ابراهیم حاتمی کیا و رئیسی + عکس ابراهیم حاتمی کیا با پوشش عجیب(95)
آیا انصراف کیومرث پوراحمد از تهیه کنندگی دو طبقه روی پیلوت به خاطر الناز شاکردوست بوده است ؟(66)
علت خودکشی صادق هدایت چه بود ؟ + عکس معشوقه صادق هدایت و قبر وی(4)
  آخرین مطلب بخش سبک زندگی  

4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت(11)


نیوزکده-4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت
ادامه مطلب

  آخرین مطلب بخش اخبار  

در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟(0)


نیوزکده-در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟
ادامه مطلب

Newskadeh.com 2015 - powerd by itmyti.com