مؤسسه خیریه محک

نیوزکده - 4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت


نیوزکده - سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید


نیوزکده - 10 علتی که همیشه خسته هستید  و چه کاری برای آن باید انجام دهید


نیوزکده - دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A


نیوزکده - نقل و انتقال خون چیست؟


نیوزکده - 24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی


نیوزکده - آزمایشات HIV ایدز


نیوزکده - 10 شایعه درمورد HIV


نیوزکده - مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...


نیوزکده - در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟


نیوزکده - دردسرهای 25 هزار خانوار سرپل ذهابی در باران


نیوزکده - هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود


نیوزکده - یش بینی وضعیت هوای تهران برای فردا دوشنبه 96/11/30


نیوزکده - نجات مسافران توسط «کاپیتان فولاد» در سال 92+فیلم


نیوزکده - سردار صفوی:ایران باید هزینه‌هایی را که در سوریه کرده، برگرداند


نیوزکده - NewsKadeh.com

کمک به سازمان خيريه محک

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 23 / 12 / 1395    |    تعداد بازدید: 9
شخصیت شناسی و تغذیه براساس گروه خونی و 6 مورد دیگر که نمی دانید!

شخصیت شناسی و تغذیه براساس گروه خونی و 6 مورد دیگر که نمی دانید! - NewsKadeh.com

حتما شما حداقل می دانید که گروه خونی تان چیست؟ A, O, B و یا AB؟ اما آیا می دانید این تفاوت در نوع گروه خونی باعث تفاوت انسان ها در چه مواردی می شود؟ آیا شخصیت شناسی بر اساس گروه خونی صحت دارد؟

6 مورد جالب درباره خصوصیات گروه خونی که از نظر سلامتی اهمیت دارند

گروه خونی بخشی از ذات ماست ولی هنوز موارد ناشناخته زیادی در مورد آن وجود دارد که اطلاعی از آن ها نداریم. خیلی ها حتی نمی دانند گروه خونی شان از چه نوع است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که برخی موارد جالب در مورد خصوصیات گروه های خونی مختلف که از نظر سلامتی اهمیت دارند را با شما در میان بگذاریم.

1. گروه خونی A ، B ، AB یا O؟ مثبت یا منفی؟

شخصیت شناسی و تغذیه براساس گروه خونی و 6 مورد دیگر که نمی دانید! - NewsKadeh.com

هنگامی که سعی می کنید گروه خونی خود را به خاطر بسپارید به احتمال زیاد به دو چیز فکر می کنید: گروه خونی A ، B ، AB یا ؟ مثبت یا منفی بودن آن؟

ولی شناخت نوع دقیق خون بسیار پیچیده تر از این است. سلول های قرمز خون ما به طور مداوم توسط انواع آنتی ژن ها تحت پوشش قرار می گیرند – که در حال حاضر 600 نوع از آن ها شناسایی شده است، هر چند معمولا فقط حدود یک چهارم از آن ها دیده می شوند. این آنتی ژن ها از پدر و مادرمان به ارث رسیده اند که می توانند به 35 گروه خونی گسترده شکسته شوند، که بیشتر به عنوان گروه ABO و گروه Rhesus (میمون رزوس)شناخته می شوند. و از 61 آنتی ژن شناخته شده در گروه Rhesus ضروری ترین آنتی ژن D است.

*آنتی ژن: به ترکیباتی گفته می‌شود که پس از ورود به بدن موجب برانگیختن واکنشهای ایمنی می‌گردند که در جریان آن موادی به نام پادتن(آنتی‌بادی) تولید می‌شود. به لحاظ علمی به هر مولکولی که بتواند مورد شناسایی یک پادتن(آنتی‌بادی) قرار گیرد یا با گیرنده سلولهای T ترکیب شود پادگن(آنتی‌ژن) گفته می‌شود.

انتقال خون

وقتی صحبت از انتقال خون به میان می آید بدن ما معمولا سلول های خونی سازگار با این دو آنتی ژن (گروه ABO و گروه Rhesus) را قبول می کند. دلیلش این است که افراد با داشتن نوع A ، B و O می توانند آنتی بادی هایی تولید کنند که  آنتی ژن های  A یا B بیگانه را مورد هدف قرار می دهند. به عبارت دیگر افرادی که گروه خونی A دارند برای B آنتی بادی تولید می کنند و برعکس. افرادی که گروه خونی O دارند فاقد هر دو آنتی ژن A و B هستند و بنابراین می توانند برای هر دو نوع آنتی بادی تولید کنند، در حالی که افراد با گروه خونی AB برای هیچ کدام آنتی بادی تولید نمی کنند.

*آنتی بادی: نوعی پروتئین است که در دستگاه ایمنی بدن، در پاسخ به حضور آنتی‌ژن خاصی، تولید می‌شود و در خون به گردش درمی‌آید یا در محل تولید باقی میماند تا به آنتی‌ژن (معمولاً اجسام بیگانه همچون باکتری و ویروس ولی گاه حتی بافت طبیعی بدن یا یک ماده غذایی) حمله‌ور شود و آن‌را بی‌زیان سازد. هر پادتن یک آنتی زن ویژه را هدف خود تشخیص می‌دهد.

به طور مشابه افراد بدون آنتی ژن D نمی توانند از گروه خونی مثبت برای آن استفاده کند در حالی که افرادی که نوع مثبت D هستند می توانند از هر دو گروه خونی D- و D+ استفاده کنند.(تعیین کننده مثبت و منفی خون شما)

بنابراین افرادی که O- هستند به عنوان اهدا کنندگان جهانی در نظر گرفته می شوند در حالیکه افراد با گروه خونی AB+ می توانند از هر گروه خونی ای خون دریافت کنند اما نمی توانند اهداکننده باشند. یعنی زمانی که فقط نیاز به انتقال سرم خون به شخص دیگر است، که پلاسما نامیده می شود ، قضیه کاملا برعکس می شود.

2. کمیاب ترین گروه خونی

شخصیت شناسی و تغذیه براساس گروه خونی و 6 مورد دیگر که نمی دانید! - NewsKadeh.com

ممکن است شنیده باشید که گروه خونی AB نادرترین گروه خونی است و زمانی که فقط به هشت ترکیب مختلف از A ، B ،  O و D+ یا D- نگاه کنیم این مساله صحت پیدا می کند. درصد تغییر کمی بستگی به ژن شما دارد و میزان درصد با نگاه کردن به این هشت گزینه می تواند کمی تغییر پذیر باشد. بر اساس اعلام مدرسه پزشکی استنفورد، 0.6 درصد از کل جمعیت گروه خونی AB- دارند.

همان طور که قبلا اشاره شد آنتی ژن های بسیاری در خون ما وجود دارند که می توان با آن ها بازی کرد و از ترکیب آن ها گونه های مختلفی را بدست آورد و افرادی را پیدا کرد که گروه های خونی بسیار نادر و کم یابی داشته باشند. به عنوان مثال مردی به نام مستعار توماس شناسایی شده که بر اساس تحقیقات دکتر موزاییک در سال 2014 که خون خاصی داشت آن هم نه به خاطر آنتی ژن های موجود در آن بلکه به دلیل آنتی ژن هایی که نداشت – تمام آنتی ژن های خون او مربوط به گروه  Rhesus بوده است. این حقیقت سبب می شود که او یکی از 40 نفر شناخته شده در جهان باشد که گروه خونی بی ارزش ارهاش Rh null داشته اند و یکی از 6 اهدا کننده شناخته شده.

گروه خونی او باعث شده است که او تبدیل به یک اهدا کننده جهانی برای هر کسی که گروه خونی RH دارد، شود.  همچنین اگر او نیاز به اهدای خون پیدا کند فقط قادر به دریافت خون Rh null است. چه از خون های ذخیره شده خودش یا از 5 نفر شناخته شده ای که در این گروه منحصر به فرد قرار دارند.

3. ناسازگاری RH در گروه های خونی

وقتی صحبت از نوع  RH می شود، مشکل ناسازگاری که در قسمت اول بحث کردیم از مشکل آنتی ژن پیچیده تر است.

بر خلاف گروه ABO، افرادی که از نظر داشتن D یا سایر آنتی ژن های RH منفی هستند به طور اتوماتیک قادر به تحمل خون حاوی این آنتی ژن ها نیستند. تنها بعد از قرار گرفتن در معرض خون RH+ است که بدن شروع به تولید آنتی بادی برای آنتی ژن ها می کند که همیشه اتفاق نمی افتد. یعنی افرادی که خون RH- دارند از نظر تئوری می توانند خون RH+ را بدون این که بدنش پس بزند، دریافت کند. حداقل برای اولین بار.این مساله به صورت بالقوه می تواند خطرناک باشد بنابراین انجام نمی شود.

وضعیت بسیار شایع تر وقتی است که مادری با RH- ، نوزادی با RH+ به دنیا بیاورد. اگر اولین بار باشد مشکلی بوجود نمی آید ولی اگر بار دوم باشد یا مادر به طریقی خون RH+ دریافت کرده باشد احتمال این که بدن مادر آنتی بادی تولید کرده که بتواند از طریق جفت عبور کرده و به سلول های خونی جنین حمله کند و در نتیجه بیماری ای به نام همولیتیک نوزادان بوجود آید، هست.

این اتفاق زمانی هم که نوزادان با گروه خونی ABO مادران، ناسازگار باشند هم اتفاق می افتد ولی بسیار نادر است.خوشبختانه ناسازگاری RH معمولا با دارو یا آنتی بادی های منحصر به فرد که جلوی توانایی مادر از تولید هر نوع آنتی بادی RH را می گیرد قابل پیشگیری است.

4. شخصیت شناسی بر اساس گروه خونی

شخصیت شناسی و تغذیه براساس گروه خونی و 6 مورد دیگر که نمی دانید! - NewsKadeh.com

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که بسیاری از مردم از گروه خونی خود بی اطلاع هستند. ولی در ژاپن، گروه خونی مانند رنگ مو یا توانایی زمزمه کردن آهنگ نمایش برای تعیین هویت افراد اهمیت بالایی دارد.

وجود گروه خونی ABO اولین بار در قرن بیستم کشف شد. بعد از آن در سال 1927 یک پروفسور ساکن توکیو به نام تاکشی فروکاوا مقاله ای منتشر کرد که در آن عنوان شده بود که از روی گروه خونی می توان ویژگیهای شخصیتی افراد را پیش بینی کرد. با این که تاثیر آن در اذهان عمومی به سرعت از بین رفت ولی با هیاهویی بیشتر توسط نویسنده و روزنامه نگاری به نام ماساهیکو نومای در دهه 1970 احیا شد. و از آن روز به بعد ستارگان و شهروندان ژاپنی به مساله گره خونی علاقمند شدند و از آن برای پیش بینی توانایی در انجام کارها و یا پیش بینی سازگاری دختر و پسر برای ازدواج، استفاده کردند.

با این که تنها افراد خاصی از این نظریه پیروی می کنند و از نظر علمی کاملا رد شده است ولی ممکن است روزی برای یافتن مجرمان بتوان از آن استفاده کرد.

5.  تغذیه بر اساس گروه خونی

نباید ژاپنی ها را به خاطر اعتقادات عجیب و غریبشان مسخره کنید، اعتقادات نسبت داده شده به علم در مورد گروه خونی فقط مخصوص یک گوشه از جهان نیست.
در سال 1996، یک نویسنده آلمانی به نام پیتر جی دی آدامو کتاب تغذیه بر اساس گروه خونی را منتشر کرد. و حق امتیاز این مساله را از آن خود کرد. راهنمایی برای این که چگونه هر تصمیمی که برای سلامتی می گیریم با گروه خونی در ارتباط است. او پا را از این هم فراتر گذاشت و کتاب رژیمی بر اساس ژنوتیپ (کل یا قسمتی از اطلاعات ژنتیکی یک فرد) افراد منتشر کرد، یک شعار جذاب و کاملا بی معنی که ظاهرا سرنوشت ژنتیکی ما را توصیف می کند.

در کتاب اصلی و تجدید نظر شده، دی آدامو طرفدار رژیم غذایی وابسته به گروه خونی بوده است، مثلا افرادی که گروه خونی o دارند باید فقط رژیم غذایی با پروتئین بالا که عمدتا از گوشت، ماهی و بوقلمون بدست آمده است، داشته باشند در حالی که افراد با گروه خونی A باید برعکس عمل کرده و از مصرف گوشت اجتناب کنند.

علم کمترین تاییدی روی ادعاد دی آدامو ندارد به خصوص زمانی که صحبت از بهبود سلامت و پیشگیری از بیماری باشد.

6. خطرات بهداشتی مرتبط با گروه خونی

شخصیت شناسی و تغذیه براساس گروه خونی و 6 مورد دیگر که نمی دانید! - NewsKadeh.com

عادلانه نیست که بگوییم گروه خونی هیچ رابطه ای با سلامت کلی ما ندارد. تحقیقات همواره نشان داده است که نوع ABO می تواند عامل خطری برای بیماری های خاص باشد.

هنوز در مورد دلایل این مساله اطمینان نداریم. افرادی که گروه خونی O ندارند به طور کلی سطوح بالاتری از پروتئین هایی که مسئول کنترل خونریزی هستند را دارا می باشند که به نام فاکتور انعقادی شناخته می شوند. در حالی که این پروتئین ها به ترمیم سریع تر زخم ها کمک می کند ما را در معرض خطر لخته شدن های غیر ضروری در مکان های ناخواسته مانند رگ های عمیق پا، قرار می دهند. گاهی اوقات این لخته ها ممکن است از جای خود کنده شده و وارد جریان خون شوند، یک بیماری بسیار خطرناک به نام ترومبوآمبولی وریدی. و افرادی که گروه خونی O ندارند، دو برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.

تحقیق دیگری که اخیرا انجام شده اتصالی مشابه بین گروه خونی غیر O و بیماری قلبی عروقی و همچنین سرطان پیدا کرده است. با توجه به بررسی سال 2015 نزدیک به 6 درصد از کل مرگ و میر ها، شامل 9 درصد مرگ به علت بیماری های قلبی عروقی، با گروه خونی غیر O مرتبط بود است.

از نظر علمی هنوز کارهای زیادی برای شفاف نمودن رابطه بین گروه خونی و سلامت وجود دارد و هنوز موارد ناشناخته زیادی در این رابطه و ماهیت زندگی وجود دارد.


تهیه و ترجمه:گروه سلامت نیوزکده

منبع: سیمرغ

مطالب هم گروه:
نیوزکده-17 حقیقت کثیف که باید در رابطه با سیگار بدانید
 
17 حقیقت کثیف که باید در رابطه با سیگار بدانید
(1)
به گزارش «بهداشت نیوز» رواج سیگار به عنوان یک پدیده اجتماعی به قدری سریع بود که فارغ از جنبه های منفی اش، همه به آن گرایش داشتند. برخی آن را مایه خوش تیپی دانستند، برخی دیگر به آن معتاد شدند، برخی دیگر از آن درآمدزایی کردند و عده ای نیز کورکورانه به مصرف آن تمایل پیدا کردند. کار به جایی رسیده بود که قهرمانان و شخصیت های مثبت فیلم ها غالباً تکه ای سیگار بر لب داشتند و با آن دلربایی می کردند.


نیوزکده-راهکاری برای داشتن عضلات برجسته با استفاده از وزنه های سبک
 
راهکاری برای داشتن عضلات برجسته با استفاده از وزنه های سبک
(13)
محققان دانشگاه «مک مستر» کانادا 49 مرد جوان را در یک دوره تمرینی 12 هفته‌ای زیر نظر گرفتند.


نیوزکده-اولین تصاویر از پیکرهای جانباختگان حادثه
 
اولین تصاویر از پیکرهای جانباختگان حادثه
(12)
 انفجار ظهر چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت، در معدن زغال سنگ آزادشهر تعداد قابل توجهی مصدوم و کشته در پی داشت.


نیوزکده-هفته چهلم بارداری و مراقبت های لازم
 
هفته چهلم بارداری و مراقبت های لازم
(13)
در هفته چهلم بارداری دیگر انتظار شما به پایان می رسد و می توانید از لذت در آغوش کشیدن نوزادتان و نوازش دستان کوچکش بهره مند شوید. اکنون شما در مرحله انتهایی بارداری خود به سر می برید. اما این هفته از بارداری هم نیازمند مراقبت های خاص خود می باشد. در این مطلب شما را با علائم و توصیه های هفته چهلم بارداری آشنا خواهیم کرد.


نیوزکده-درباره گیاهان دارویی بیشتر بدانید
 
درباره گیاهان دارویی بیشتر بدانید
(1)
سرگیجه:انواع و علائم: 1- کم خونی علامت: تار شدن چشم ها موقع برخواستن 2- فشار خون 3- اختلال در مایعات درون گوش 4- چربی خون یا غلبه خون علامت: چرخیدن آسمان موقع بخواستن (یا پله بالا رفتن) 5- غلبه صفرا علامت: سرگیجه و تهوع موقع بیدار شدن هنگام صبح .

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 42 دقیقه قبل    |    تعداد بازدید: 11
4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت - NewsKadeh.com

جذب مشتریان جدید برای محصولاتتان چیزی بین شش تا هفت برابر گران

ر از حفظ مشتریان فعلی تمام خواهد شد. شما باید هر کاری را که می توانید، انجام دهید تا وفاداری مشتریانتان را افزایش دهید. هیچ گاه ارزش «حفظ مشتری» را دست کم نگیرید. در ادامه به چهار استراتژی اشاره می کنیم که می توانید به این منظور به کار بگیرید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 45
سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید - NewsKadeh.com

 عادت های غلط روزمره منجر به آسیب رسیدن به مغز و ایجاد آسیب ای

شناختی و عدم کارکرد صحیح مغز می شوند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 27
10 علتی که همیشه خسته هستید  و چه کاری برای آن باید انجام دهید - NewsKadeh.com

احساس خستگی دائم بسیار شایع است. در واقع حدود یک سوم از نوجوانان

سالم، بزرگسالان و افراد مسن تر از احساس خواب آلودگی و خستگی رنج می برند. خستگی یکی از علائم مشترک درشرایط مختلف و بیماری های جدی است، اما در برخی موارد ناشی از شیوه و سبک زندگی ساده است. خوشبختانه این عوامل را می توان از میان برداشت. این مقاله 10دلیل بالقوه برای اینکه چرا خسته هستید را طبقه بندی کرده و توصیه هایی جهت بازگرداندن انرژی به شما ارائه می دهد.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A - NewsKadeh.com

هپاتیت A یک ویروس است که باعث عفونت و التهاب کبد می شود. این نوع ا

ز هپاتیت به ندرت باعث آسیب جدی کبد یا مرگ می شود و باعث بیماری مزمن کبد نیز نمی شود، اما می تواند به طور قابل ملاحظه ای باعث غیبت و عدم حضور در محل کار یا مدرسه شود. هنگامی که یک بارفردی به آن مبتلا شود، دیگر مصون خواهد بود و هرگز دوباره به آن آلوده نخواهد شد. ویروس هپاتیت A یا (HAV) در مناطقی که دارای وضعیت اجتماعی پایین اقتصادی همراه با فقدان بهداشت مناسب هستند، رایج است. از طریق مواد غذایی و آب آلوده یا تماس نزدیک فرد به فرد گسترش می یابد. کودکان اغلب آن را انتقال می دهند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
نقل و انتقال خون چیست؟ - NewsKadeh.com

انتقال خون یک روشی است که طی آن خون اهدا شده به خون شما اضافه می

ود. انتقال خون باعث افزایش سطح خون می شود. شما ممکن است به علت جراحی، خونریزی، آسیب، سرطان، عفونت، اختلال در خون، مشکل کبدی یا یکی دیگر از مشکلات بهداشتی، به آن نیاز داشته باشید. خون شامل اجزایی مانند گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاسما و پلاکت است. انتقال خون ممکن است برای شما کل خون یا بخشی از خونی که برای شما یاری دهنده باشد، فراهم کند. گاهی اوقات انتقال خون با خون خودتان که پیش از آن اهدا کرده اید، انجام می شود. در یک انتقال خون، خون داده شده یا اهدایی باید با نوع خون شما سازگار باشد. خون شما برای تعیین اینکه گروه خونی شما جزو گروههای A، B، AB، یا O است، و نیز دارای Rh مثبت باشد یا دارای Rh منفی، آزمایش می شود. بانک های خون به دقت خون های اهدا شده را برای شناسایی گروه خونی، غربالگری می کنند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی - NewsKadeh.com

زمان وعده غذایی شما یک تایمر را برای 20 دقیقه تنظیم کنید و خودتا

ن را به عنوان یک آهسته خوار به روز کنید. این روش یکی از عادت‌های بسیار مناسب برای لاغری بدون برنامه رژیم پیچیده است. از هر لقمه نهایت لذت را برید تا زمانی که زنگ به صدا درآید. وعده‌های غذایی خود را به بخش‌های زیاد ینی لقمه‌های بیشتر تقسیم کنید و از خوردن بخش‌های کوچک‌تر لذت ببرید، این کار باعث ترشح هورمون سیری به‌طور کامل می‌شود. هنگامی که غذا را به عجله میل می‌کنید، معده شما وقت ندارد که مغز را به‌طور کامل از سیر شدن مطلع کند. که منجر به overeating یا همان زیاده خواری می‌شود.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
آزمایشات HIV ایدز - NewsKadeh.com

بسیاری از آزمایشات HIV اکنون سریع، رایگان و بدون درد هستند. آیا م

باید برای HIV آزمایش شوم؟ با ما همراه باشید تا نکات مهم را در این باره فرا بگیرید: • هر کسی در سنین بین 13 تا 64 سالگی حداقل یک بار، باید برای HIV آزمایش شود. • برخی از مردان فعال همجنسگرا و دوجنسگرا ممکن است از تست های مکرر (هر 3 تا 6 ماه) بهره مند شوند. • اگر باردار هستید یا قصد دارید باردار شوید، هرچه زودتر و در اسرع وقت برای محافظت از کودک خود، یک تست بدهید. • شما باید حداقل باید یک بار در سال و در موارد زیر آزمایش بدهید: – اگر شما یک همجنسگرای فعال جنسی یامرد دوجنسی هستید. – اگر شما با یک شریک جنسی HIV مثبت، رابطه جنسی داشته اید. – اگر شما از آخرین آزمایش HIV خود، دارای بیش از یک شریک جنسی بوده اید. – اگر شما سوزن یا عملیاتی را برای تزریق مواد مخدر به اشتراک گذاشته اید. – اگر شما برای تهیه مواد مخدر یا پول، دست به یک رابطه جنسی زده اید. – اگر شما به یکی دیگر از بیماری های منتقله از راه جنسی، هپاتیت،یا سل مبتلا هستید. – اگر شما با هر فردی که همه کار ها

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
10 شایعه درمورد HIV - NewsKadeh.com

آیا فکر می کنید حقایق مربوط به HIV (ویروس نقص ایمنی بدن انسان) و ای

دز (سندرم نقص ایمنی بدست آمده) را می دانید؟ دانش خود را امتحان کنید. این دو یعنی اچ آی وی و ایدز اغلب درک نشده اند. در واقع، از زمانی که ایدز در سال 1981 برای اولین بار توصیف شد، تعدادی از شایعات، تصورات غلط و سخنان دروغ خطرناک در مورد آنها گفته شده است. اگرچه آموزش اچ آی وی / ایدز در حال افزایش، و میزان مرگ و میر و داغ ننگ آن نیز درحال کاهش یافتن است، وقتی که به این شرایط می رسد، هنوز هم مهم است که حقیقت را از افسانه تشخیص دهیم. شما در مورد این شایعات رایج درباره HIV چه می دانید؟

دسته: فرهنگ و هنر    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 2
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ... - NewsKadeh.com

مهناز افشار در یک گفت و گوی ویدیویی, نسبت به بلایایی که بر سر ایر

ان به طور مداوم نازل می شود, واکنش نشان داد.

دسته: اخبار - سیاسی    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟ - NewsKadeh.com

وزیر امور خارجه کشورمان ظهر روز یکشنبه به وقت محلی در پنجاه و چه

ارمین اجلاس امنیتی مونیخ سخنرانی کرد.

  آخرین عناوین نرم افزار  
دانلود Geometric DFMPro v4.1.5.2895 + v4.0.0.3168 Suite - پلاگین شناسایی و اصلاح نواقص طرح های شبیه سازی شده در نرم افزار های CAD(951)
دانلود Sugar Smash - بازی موبایل آب نبات های شکری(715)
دانلود Indy Cat Match 3 - بازی موبایل گربه ایندی(707)
دانلود FileMaker Pro Advanced v14.0.5.505 - نرم افزار ایجاد و مدیریت پایگاه داده(757)
دانلود File Viewer v9.4 + File Viewer Express v3.0 - نرم افزار مدیریت و سازماندهی فایل ها(717)
دانلود Splunk Enterprise v6.3.3 x86x64 - نرم افزار جمع آوری و آنالیز انواع داده ها و اطلاعات عملیاتی(1118)
دانلود Topaz photoFXlab v1.2.10 - نرم افزار افکت گذاری بر روی عکس ها(958)
دانلود Suitcase Fusion 6 v17.2.3 - نرم افزار حرفه ای مدیریت فونت(740)
دانلود Texpad v1.7.23 MacOSX - نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای برای مک(828)
دانلود Udemy The Ultimate Web Designing Course in Photoshop - آموزش طراحی قالب وب سایت با فتوشاپ(1025)
دانلود XCOM 2 - بازی ایکس کام 2(1008)
دانلود Thinkbox Deadline v7.2.2.1 MacOSX - نرم افزار مدیریت رندر در مک(828)
دانلود Autodesk Maya v2016 SP4 MacOSX - نرم افزار ساخت انیمیشین های ۳ بعدی در مک(795)
  آخرین عناوین نرم افزار و بازی موبایل  
Cooking Chef v3.3.3051 دانلود بازی سرآشپز پخت و پز برای اندروید(145)
Shortcutter – Quick Settings​ & Side Bar​ Premium v4.1.8 برنامه ایجاد میانبر برای تنظیمات اندروید(0)
bxActions - Bixby Button Remapper Pro v3.32 دانلود برنامه عملیاتی توسط دکمه Bixby برای اندروید(146)
Note: Color Notepad Notes,To Do List,Reminder,Memo Vip v1.3.2 دانلود برنامه دفترچه یاداشت رنگی برای اندروید(116)
English Tenses v2.3 build 240 دانلود برنامه اموزش زمان های زبان انگلیسی برای اندروید(161)
NN Launcher -Nice Nougat Launcher 2017, 7.0 PRIME v2.8 دانلود لانچر زیبای 2017 نوقا برای اندروید(139)
Ultra Fast Charge v8.7 دانلود برنامه شارژ فوق العاده سریع اولترا برای اندروید(152)
Smart Rotate: Screen Control v2.7.32 دانلود برنامه مدیریت چرخش صفحه نمایش برای اندروید(133)
S8 Edge Music Player v5.0.4 build 62 دانلود برنامه پخش کننده موسیقی s8 برای اندروید(145)
File Manager - Local and Cloud File Explorer v2.5.1 دانلود برنامه مدیریت فایل هوشمند برای اندروید(146)
Fake Call v1.2.2 دانلود برنامه تماس جعلی برای اندروید(161)
Faily Skater v3.1 دانلود بازی اسکیت سوار بی ترمز برای اندروید(197)
Crafty Candy v1.53.0 دانلود بازی آبنبات فریبنده برای اندروید(170)
  آخرین مطالب  
4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت(11)
سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید(45)
10 علتی که همیشه خسته هستید و چه کاری برای آن باید انجام دهید(27)
دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A(0)
نقل و انتقال خون چیست؟(0)
24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی(0)
آزمایشات HIV ایدز(0)
10 شایعه درمورد HIV(0)
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...(2)
در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟(0)
دردسرهای 25 هزار خانوار سرپل ذهابی در باران(32)
هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود(29)
یش بینی وضعیت هوای تهران برای فردا دوشنبه 96/11/30(0)
نجات مسافران توسط «کاپیتان فولاد» در سال 92+فیلم(1)
سردار صفوی:ایران باید هزینه‌هایی را که در سوریه کرده، برگرداند(0)
قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز یکشنبه 29بهمن ماه96(0)
گزارش مراسم تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش از هنرمندان عرصه قلمزنی(17)
دوستی که هدیه تهرانی در سقوط هواپیمای تهران یاسوج از دست داد + عکس(0)
نگرانی خانواده های حادثه دیدگان هواپیمای تهران یاسوج در فرودگاه +تصویر(0)
دو کودک مسافر حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج(0)
فرود اضطراری پرواز مشهد-ایلام در فرودگاه کرمانشاه(0)
عکس استثنایی از زنی که با وسایلش وارد دستگاه اسکنر اشعه ایکس شد!(44)
هواپیمای سقوط کرده برجامی نیست(0)
5 مدل دکوراسیون آشپزخانه برتر برای بهار 97(0)
تصاویر حمیدرضا آذرنگ محمدرضا شریفی نیا ملیکا پارسا و ستایش محمودی در اکران بلوک 9 خروجی 2(0)
واکنش ژوله به سقوط هواپیمای تهران یاسوج: زندگی مون شده عاقبت یزید(0)
عدم تایید نهایی فوت تمام سرنشینان از سوی شرکت آسمان(0)
صحبت های خانواده های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج(0)
  آخرین مطالب بخش فرهنگ و هنر  
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...(2)
هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود(29)
گزارش مراسم تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش از هنرمندان عرصه قلمزنی(17)
دوستی که هدیه تهرانی در سقوط هواپیمای تهران یاسوج از دست داد + عکس(0)
تصاویر حمیدرضا آذرنگ محمدرضا شریفی نیا ملیکا پارسا و ستایش محمودی در اکران بلوک 9 خروجی 2(0)
واکنش ژوله به سقوط هواپیمای تهران یاسوج: زندگی مون شده عاقبت یزید(0)
مخاطب یاد گرفته است عکس و امضا بگیرد و پز بدهد !(0)
تصاویر بدل ایرانی آنجلینا جولی، رامانا سیاح در اکران فیلم شاخ کرگدن(0)
پست جسورانه باران کوثری در حمایت از اکران عصبانی نیستم(0)
مادری که کامبیز دیرباز را حیران کرد + عکس تکان دهنده(0)
دیدار ابراهیم حاتمی کیا و رئیسی + عکس ابراهیم حاتمی کیا با پوشش عجیب(95)
آیا انصراف کیومرث پوراحمد از تهیه کنندگی دو طبقه روی پیلوت به خاطر الناز شاکردوست بوده است ؟(66)
علت خودکشی صادق هدایت چه بود ؟ + عکس معشوقه صادق هدایت و قبر وی(4)
  آخرین مطلب بخش سبک زندگی  

4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت(11)


نیوزکده-4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت
ادامه مطلب

  آخرین مطلب بخش اخبار  

در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟(0)


نیوزکده-در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟
ادامه مطلب

Newskadeh.com 2015 - powerd by itmyti.com