مؤسسه خیریه محک

نیوزکده - بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار


نیوزکده - 6 میوه با خواص ویژه برای لاغری و چربی سوزی


نیوزکده - این پروتئین باعث ابتلا به سرطان سینه می شود


نیوزکده - تولید کلیه انسان در بدن موش به وسیله سلول های بنیادی


نیوزکده - 11 غذای خطرناک که باید مراقب مصرف آنها باشید!


نیوزکده - 15 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی


نیوزکده - کاهش چربی موضعی با ورزش امکان پذیر است؟


نیوزکده - دکوراسیون داخلی ویلای مجلل جنگلی کریسی تیگن و جان لجند


نیوزکده - انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حریفان اسرائیلی


نیوزکده - این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!!


نیوزکده - مهدی طارمی به تنهایی تراکتورسازی را شکست داد!


نیوزکده - هویت راننده اتوبوسی که به ماموران آسیب رساند مشخص شد


نیوزکده - شهادت 3 مامور پلیس در درگیری امروز خیابان پاسداران+ویدیو


نیوزکده - کنایه تلخ رامبد جوان: قرار بود برسونن هنوز نرسوندن ...


نیوزکده - ورزشکار ایرانی در المپیک زمستانی: دکتر ظریف باعث شد کره ای ها هرروز عذرخواهی کنند!


نیوزکده - NewsKadeh.com

کمک به سازمان خيريه محک

دسته: اخبار - اجتماعی    |    تاریخ ارسال: 6 / 2 / 1396    |    تعداد بازدید: 4
زخم «خشونت» بر تن ٦٣ درصد زنان حاشیه نشین

زخم «خشونت» بر تن ٦٣ درصد زنان حاشیه نشین - NewsKadeh.com

 «بررسی‌ها نشان می‌دهد ٢٨‌درصد زنان خشونت‌دیده، بی‌سواد، سه‌درصد با تحصیلات بیش از دیپلم، ٢١‌درصد کمتر از دیپلم و ٢٨‌درصد کمتر از سیکل هستند. همچنین ٧٨‌درصد این زنان دارای پدر معتاد، ١٧‌درصد دارای مادر معتاد و پنج‌درصد دارای والدین معتاد بوده‌اند، این در حالی است که وضع تحصیلات همسر این زنان ٤٨‌درصد کمتر از سیکل، ١٩‌درصد بین سیکل و دیپلم و ٣٣‌درصد بی‌سواد بوده است.» اینها بخشی از نتایج بررسی انجام شده از سوی جمعیت امام علی(ع) درباره زنان خشونت‌دیده در محلات حاشیه‌ای ١٧ استان کشور است.

 «بررسی‌ها نشان می‌دهد ٢٨‌درصد زنان خشونت‌دیده، بی‌سواد، سه‌درصد با تحصیلات بیش از دیپلم، ٢١‌درصد کمتر از دیپلم و ٢٨‌درصد کمتر از سیکل هستند. همچنین ٧٨‌درصد این زنان دارای پدر معتاد، ١٧‌درصد دارای مادر معتاد و پنج‌درصد دارای والدین معتاد بوده‌اند، این در حالی است که وضع تحصیلات همسر این زنان ٤٨‌درصد کمتر از سیکل، ١٩‌درصد بین سیکل و دیپلم و ٣٣‌درصد بی‌سواد بوده است.» اینها بخشی از نتایج بررسی انجام شده از سوی جمعیت امام علی(ع) درباره زنان خشونت‌دیده در محلات حاشیه‌ای ١٧ استان کشور است.

بنا بر دیگر نتایج این بررسی، ٤٧‌درصد از این زنان تجربه کوفتگی، ٥٣‌درصد شکستگی، ٢١‌درصد جراحت و سه‌درصد نقص عضو داشتند. این در حالی است که پنج‌درصد آنها اختلاف ١٥ تا ٤٠ سال، ١٠‌درصد ١٠ تا ١٥‌سال و ٨٥‌درصد اختلاف سنی کمتر از ١٠‌سال را تجربه کرده‌اند. چهارمین همایش مادران با محوریت «خشونت علیه زنان در محلات حاشیه‌ای» بعد از ظهر سه‌شنبه، از سوی جمعیت دانشجویی امام علی(ع) برگزار شد؛ همایشی که حضور مطهره ناظری، وکیل دادگستری، عالیه شکربیگی جامعه‌شناس اشرف گرامی‌زادگان مشاور پارلمانی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری، علیرضا کاهانی متخصص پزشکی قانونی، شارمین میمندی‌نژاد موسس جمعیت امام علی(ع) و طراوت مظفریان، از اعضای این جمعیت را به خود دید.


ریشه بسیاری از معضلات زنان ازدواج در کودکی است


طراوت مظفریان یکی از سخنران‌ها بود. او با اشاره به پژوهشی از سوی جمعیت امام علی(ع) درباره خشونت علیه زنان در محلات حاشیه‌ای ١٧ استان کشور، گفت: «مطالعات و شواهد موجود نشان می‌دهد که ریشه بسیاری از معضلات زنان به ازدواج آنها در سنین کودکی بازمی‌گردد. ازجمله این معضلات می‌توان به رشد بی‌رویه جمعیت بدون اوراق هویتی در مناطق حاشیه، محرومیت از تحصیل، ثبت‌نشدن ازدواج‌ها، شیوع پدیده کودک ـ بیوه و ... اشاره کرد.» او اشاره‌ای هم به دلایل ازدواج این زنان کرد: «٦٨‌درصد این افراد به علت سنت‌های قومی و مذهبی، دو‌درصد به علت اعتیاد، ٩‌درصد به علت فقر، ١٧‌درصد علاقه و ١١‌درصد به دلیل سایر علل مجبور به ازدواج شده‌اند.»
مظفریان درباره مصداق‌های خشونت‌ علیه زنان افزود: «ازدواج در سن پایین، آزار جسمی و جنسی و ازدواج اجباری و معامله‌ای، اجبار به تکدی‌گری، تن‌فروشی و اعتیاد، فروش مواد مخدر از انواع خشونت علیه زنان در محلات حاشیه‌ای به شمار می‌رود. اعضای جمعیت امام علی(ع) در تمامی خانه‌های ایرانی مناطق حاشیه شاهد آزارهای جسمی و کتک‌خوردگی زنان هستند.» این عضو جمعیت امام علی(ع) اعتیاد به مواد مخدر صنعتی را پررنگ‌ترین علل آزار جنسی زنان توسط خانواده خود یعنی همسر، پدر یا برادر دانست و علت دیگر این امر را نیز ازدواج اجباری اعلام کرد: «قوانین سختی برای اثبات آزارهای جنسی علیه زنان وجود دارد، به‌طوری که درنهایت نمی‌توان فرد خاطی را پیگیری و مورد مجازات قرار داد. به همین دلیل خواستار تسهیل قوانین در این حوزه هستیم.» در ادامه این نشست، مطهره ناظری، وکیل پایه یک دادگستری، درباره حمایت‌های حقوقی و قانونی نسبت به خشونت علیه زنان هم توضیح‌هایی داد: «در سطح بین‌المللی کنوانسیون‌ها و پیمان‌نامه‌هایی را که منحصرا به خشونت علیه زنان پرداخته‌اند، داریم، این در حالی است که در قوانین و حقوق داخلی، قانونی تحت این عنوان وجود ندارد و در این حوزه با پراکندگی قوانین مواجه هستیم. قانون حمایت از زنان را داریم اما جامع نیست، برای مثال در این قانون حمایت از زنان در مقابل توهین در جامعه آمده است اما این قانون اجرایی نیست و همواره در اثبات جرم آن به مشکل می‌خوریم.» او ادامه داد: «در ماده ١٠١٤ قانون مدنی حمایت از حداقل سن ازدواج را داریم که سن ازدواج را ١٣‌سال اعلام کرده و کمتر از آن تحت شرایط مشخصی می‌توانند ازدواج کنند و در غیراین صورت هم مرد (داماد) و هم عاقد مجرم هستند که به این قانون نیز اشکالات زیادی وارد است.» او درباره لوایح مربوط به حمایت از زنان هم گفت: «در حال حاضر لایحه امنیت زنان در حوادث در حال بررسی در مجلس است که خشونت‌های خانگی را به خوبی پوشش می‌دهد، لایحه حمایت از بزه‌دیدگان در امور اجتماعی هم در دست بررسی است که در صورت تصویب این لوایح شاهد اثربخشی آنها در حوزه حمایت از زنان خواهیم بود.»

عالیه شکربیگی، جامعه‌شناس هم سخنران دیگر این نشست بود: «بر اساس پژوهشی با ‌هزار نفر جامعه آماری که ٥٠٠ نفر آنها حاشیه‌نشین و ٥٠٠ نفر در محیط‌های شهری ساکن بودند به این نتیجه رسیدیم که ٣٢‌درصد زنان در محیط‌های شهری و ٦٣‌درصد زنان در مناطق حاشیه مورد خشونت قرار می‌گیرند و داستان خشونت خانگی علیه زنان در سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌ها بیشتر از سایر نقاط است.» به گفته او، خشونت میان زوجین مدل جدیدی از خشونت است که دیده می‌شود: «امروز به نوع دیگری از خشونت علیه زنان رسیدیم که آن خشونت میان زوجین است؛ زیرا همین تنفری که برخی از زوجین نسبت به یکدیگر دارند نیز نوعی خشونت به شمار می‌رود.» براساس اعلام این جامعه‌شناس درباره ماندگاری زنان در روابط خشونت‌آمیز، زنان به دلیل وابستگی به همسر حتی پس از ترک خشونت و جدایی، مجددا خود را در معرض خشونت قرار می‌دهند؛ به گونه‌ای که ٧٥‌درصد زنان مقتول زمانی کشته شده‌اند که سعی در ترک یک رابطه آزاردهنده داشتند. این جامعه‌شناس بر ضرورت تشکیل دادگاه‌های ویژه بررسی خشونت علیه زنان و خشونت‌های خانگی در جامعه تأکید کرد: «وجود چنین دادگاه‌هایی در سیستم قضا بشدت احساس می‌شود، زیرا با پیگیری این مسائل می‌توان همبستگی اجتماعی را نیز افزایش داد.»


ارايه ١٠ ماده پیشنهادی برای اصلاح قانون تعزیرات


اشرف گرامی‌زادگان، مشاور پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری هم در این نشست بود. او به تصویب لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت اشاره کرد: «این لایحه در چهارشنبه پایان ‌سال ٩٥ با ٩٢ ماده و در محورهایی چون صندوق تامین، قوانین، مجازات، خانه‌های امن، مسأله اسید‌پاشی و ... تصویب و تکمیل شد که در حال حاضر این لایحه در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.» به گفته او، ماده ٢٧٧ برنامه پنجم توسعه به «سند امنیت زنان و کودکان» اشاره می‌کند که ١٨ دستگاه باید در این زمینه همکاری کنند. این در حالی است که این سند سه‌ سال در وزارت کشور بررسی و نهایتا توسط وزارت کشور تدوین شد اما با نظارت‌های معاونت زنان و خانواده ایراداتی به آن وارد شد و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور فرستاده و به این سازمان اعلام شد که این سند باید با دیدگاه‌های امروزی اصلاح شود و در حال حاضر هنوز در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مانده است. او درباره قانون تعزیرات هم گفت: «معاونت زنان و امور خانواده رئیس‌جمهوری ١٠ ماده پیشنهادی برای اصلاح قانون تعزیرات ارایه کرده است که ازجمله این پیشنهادات آن است که هنگام خشونت خانگی مرد باید از خانه خارج شود و بر اساس حکم دادگاه نباید در نزدیکی محل سکونت زن حضور داشته باشد. امیدواریم این پیشنهادات در این دولت تصویب شود وگرنه ممکن است این موارد سال‌ها در انتظار تصویب بمانند و هیچ گاه به مرحله اجرا نرسند.» علیرضا کاهانی، متخصص پزشکی قانونی دیگر سخنران این نشست، با بیان این‌که در روز ١٠ تا ١٥ زن، به علت خشونت‌های خانگی به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند، گفت: «من معتقدم این آمار خیلی کمتر از آمار واقعی خشونت علیه زنان در جامعه است زیرا بسیاری از زنان هیچ‌گاه به پزشکی قانونی مراجعه نمی‌کنند.» به گفته کاهانی، معمولا ٨٧,٢‌درصد زنانی که به دلیل خشونت به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند، دارای تحصیلات دیپلم یا پایین‌تر هستند که ٥٨‌درصد آنان مورد ضرب و جرح قرار گرفته‌اند. ٥٨‌درصد آنها سابقه آزار و تنبیه قبلی داشتند. ٤٢‌درصد آنها دارای همسرانی معتاد به مشروبات الکلی و همچنین مواد‌مخدر بوده و میانگین سن ازدواج آنها کمتر از ٢٠‌سال بوده است.


 

منبع: سلامانه

مطالب هم گروه:
نیوزکده-از امروز سیستم های گرمایشی همه ادارات تهران از مدار خارج می شود!
 
از امروز سیستم های گرمایشی همه ادارات تهران از مدار خارج می شود!
(0)
به منظورتأمین مناسب انرژی موردنیاز مناطق زلزله زده غرب کشور از ساعت ١٨فردا( چهارشنبه) سیستم های گرمایشی همه ادارات، دستگاه ها و وزارتخانه های لشگری و کشوری واقع دراستان تهران از مدار خارج شده و همچنین فعالیت ایستگاه های گاز سی ان جی کنترل می شود.


نیوزکده-10 سالگی تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک در ایران
 
10 سالگی تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک در ایران
(3)
تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک در ایران، 10 ساله شد.


نیوزکده-پیش‌بینی کسرخدمت سربازی و امریه برای خدمت در مراکز کارآفرینی
 
پیش‌بینی کسرخدمت سربازی و امریه برای خدمت در مراکز کارآفرینی
(32)
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تا پایان امسال 100 هزار و سال آتی 500هزار جوان تحت عنوان «سرباز مهارت» جذب می‌شود


نیوزکده-برداشت۷۰ تا ۸۰ درصد منابع آب‌های زیرزمینی کشور
 
برداشت۷۰ تا ۸۰ درصد منابع آب‌های زیرزمینی کشور
(4)
 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به برداشت ۷۰ تا ۸۰ درصدی آب‌ های زیرزمینی، گفت: اراده ملی ‏بین مجلس، دولت و مردم جهت کنترل و مقابله با فرونشست زمین لازم است.‏


نیوزکده-جزییات اختلاس در شرکت ملی نفت ایران
 
جزییات اختلاس در شرکت ملی نفت ایران
(28)
یک کارمند ساده در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت با سوءاستفاده از امکانات شغلی 100 میلیارد تومان را طی 9 سال به جیب زد و از کشور فرار کرد.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 94
بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار - NewsKadeh.com

رب انار را را می توان از جمله چاشنی های بسیار محبوب و خوشمزه به ش

مار آورد که مصرف آن نیز خواص و فواید بسیار زیادی را برای سلامتی در بر دارد. رب انار با توجه با نوع مصرف و همچنین ذائقه مصرف کننده به روش های مختلف و با طعم های متفاوتی تولید می شود. در ادامه مطلب قصد داریم تا به بررسی فواید مصرف رب انار و خواص آن برای سلامتی بپردازیم. با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 4 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 27
6 میوه با خواص ویژه برای لاغری و چربی سوزی - NewsKadeh.com

تغذیه یکی از اساسی ترین عوامل در حفظ سلامتی انسان است. اهمیت تغذ

یه تا حدی است که پزشکان هم برای درمان برخی از بیماری ها از برنامه غذایی استفاده می کنند. مواد خوراکی تاثیرات مختلفی را بدن انسان دارند؛ میوه ها از جمله مواد خوراکی هستند که به وسیله آنها میتوان تغییرات مختلفی را در بدن ایجاد کرد. چربی سوزی یکی از انواع این تاثیرات است. با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 4 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
این پروتئین باعث ابتلا به سرطان سینه می شود - NewsKadeh.com

سرطان  سینه از جمله سرطان های رایج در بانوان است که سالانه جان ا

فراد زیادی را می گیرد. این نوع سرطان بافت سینه و پستان را درگیر می کند که پزشک معالج با توجه نوع بافت سرطانی تصمیم به درمان و یا تخلیه بافت سینه می گیرد. به تازگی محققان موفق به کشف پروتئینی شده اند که موجب بروز سرطان سینه در فرد می شود. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 4 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
تولید کلیه انسان در بدن موش به وسیله سلول های بنیادی - NewsKadeh.com

امروزه دانش سلول های بنیادی نسبت به گذشته پیشرفت بسیاری کرده اس

ت. محققان معتقدند که با استفاده از سلول های بنیادی می توان به تولید بافت های مختلف بدن و حتی کولون کردن انسان دست یابند؛ البته این گفته دروغ نیست و این کار امکان پذیر است! به تازگی محققان موفق شده اند تا بافت کلیه را به وسیله سلول های بنیادی تولید کنند. با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 4 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
11 غذای خطرناک که باید مراقب مصرف آنها باشید! - NewsKadeh.com

امروزه گسترش امکانات و همچنین افزایش روابط فرهنگی بین ملل مختل

، باعث شده است تا انسان ها علاقه زیادی نسبت به آشنایی با فرهنگ و رسوم سایر کشور ها داشته باشند. غذا ها جزء اصلی فرهنگ ها می باشند و ویژگی مختلفی را در بر دارند؛ اما پزشکان هشدار می دهند تا در زمان مصرف این غذا های خطرناک هشیار باشید. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 4 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
15 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی - NewsKadeh.com

با رو به سردی گذاشتن هوا آمار ابتلا به بیماری هایی نظیر آنفولان

ا و سرماخوردگی نیز مرتبا بالا می رود و با توجه به مسری بودن این بیماری ها کافی است تنها یک فرد در خانواده دچار آنها شود تا تمام اعضای خانواده مبتلا شوند. اما روش های مفیدی م برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها وجود دارد. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 4 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 13
کاهش چربی موضعی با ورزش امکان پذیر است؟ - NewsKadeh.com

کاهش چربی یا چربی سوزی موضعی نوعی سبک ورزش است که برای کاهش چربی

مناطقی خاص از بدن استفاده می شود  طرفداران خاص خودش را دارد.

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 6 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 81
دکوراسیون داخلی ویلای مجلل جنگلی کریسی تیگن و جان لجند - NewsKadeh.com

کریسی تیگن و جان لجند یک ویلای مجلل جنگلی بسیار زیبا در کالیفرن

ای شمالی خریداری کرده اند. به همین بهانه دکوراسیون داخلی این ویلای مجلل را برای شما گردآوری کرده ایم.

دسته: ورزش    |    تاریخ ارسال: 7 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 64
انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حریفان اسرائیلی - NewsKadeh.com

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی در انتقاداتی بی سابقه گفت: اگر توا

مردانه ایستادن پای اعتقاداتتان را ندارید، حداقل پای کشتی‌گیر بایستید.

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 7 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!! - NewsKadeh.com

عادت های بسیار بدی در زندگی مشترک وجود دارد که می تواند همسرتان

را برای همیشه از شما بیزار کند. این 8 عادت بد عبارتند از :

  آخرین عناوین نرم افزار  
دانلود Geometric DFMPro v4.1.5.2895 + v4.0.0.3168 Suite - پلاگین شناسایی و اصلاح نواقص طرح های شبیه سازی شده در نرم افزار های CAD(957)
دانلود Sugar Smash - بازی موبایل آب نبات های شکری(718)
دانلود Indy Cat Match 3 - بازی موبایل گربه ایندی(717)
دانلود FileMaker Pro Advanced v14.0.5.505 - نرم افزار ایجاد و مدیریت پایگاه داده(763)
دانلود File Viewer v9.4 + File Viewer Express v3.0 - نرم افزار مدیریت و سازماندهی فایل ها(722)
دانلود Splunk Enterprise v6.3.3 x86x64 - نرم افزار جمع آوری و آنالیز انواع داده ها و اطلاعات عملیاتی(1120)
دانلود Topaz photoFXlab v1.2.10 - نرم افزار افکت گذاری بر روی عکس ها(965)
دانلود Suitcase Fusion 6 v17.2.3 - نرم افزار حرفه ای مدیریت فونت(741)
دانلود Texpad v1.7.23 MacOSX - نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای برای مک(830)
دانلود Udemy The Ultimate Web Designing Course in Photoshop - آموزش طراحی قالب وب سایت با فتوشاپ(1032)
دانلود XCOM 2 - بازی ایکس کام 2(1014)
دانلود Thinkbox Deadline v7.2.2.1 MacOSX - نرم افزار مدیریت رندر در مک(832)
دانلود Autodesk Maya v2016 SP4 MacOSX - نرم افزار ساخت انیمیشین های ۳ بعدی در مک(798)
  آخرین عناوین نرم افزار و بازی موبایل  
Cooking Chef v3.3.3051 دانلود بازی سرآشپز پخت و پز برای اندروید(147)
Shortcutter – Quick Settings​ & Side Bar​ Premium v4.1.8 برنامه ایجاد میانبر برای تنظیمات اندروید(0)
bxActions - Bixby Button Remapper Pro v3.32 دانلود برنامه عملیاتی توسط دکمه Bixby برای اندروید(148)
Note: Color Notepad Notes,To Do List,Reminder,Memo Vip v1.3.2 دانلود برنامه دفترچه یاداشت رنگی برای اندروید(117)
English Tenses v2.3 build 240 دانلود برنامه اموزش زمان های زبان انگلیسی برای اندروید(164)
NN Launcher -Nice Nougat Launcher 2017, 7.0 PRIME v2.8 دانلود لانچر زیبای 2017 نوقا برای اندروید(140)
Ultra Fast Charge v8.7 دانلود برنامه شارژ فوق العاده سریع اولترا برای اندروید(155)
Smart Rotate: Screen Control v2.7.32 دانلود برنامه مدیریت چرخش صفحه نمایش برای اندروید(134)
S8 Edge Music Player v5.0.4 build 62 دانلود برنامه پخش کننده موسیقی s8 برای اندروید(148)
File Manager - Local and Cloud File Explorer v2.5.1 دانلود برنامه مدیریت فایل هوشمند برای اندروید(147)
Fake Call v1.2.2 دانلود برنامه تماس جعلی برای اندروید(162)
Faily Skater v3.1 دانلود بازی اسکیت سوار بی ترمز برای اندروید(199)
Crafty Candy v1.53.0 دانلود بازی آبنبات فریبنده برای اندروید(173)
  آخرین مطالب  
بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار(94)
6 میوه با خواص ویژه برای لاغری و چربی سوزی(27)
این پروتئین باعث ابتلا به سرطان سینه می شود(0)
تولید کلیه انسان در بدن موش به وسیله سلول های بنیادی(0)
11 غذای خطرناک که باید مراقب مصرف آنها باشید!(0)
15 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی(0)
کاهش چربی موضعی با ورزش امکان پذیر است؟(13)
دکوراسیون داخلی ویلای مجلل جنگلی کریسی تیگن و جان لجند(81)
انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حریفان اسرائیلی(64)
این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!!(0)
مهدی طارمی به تنهایی تراکتورسازی را شکست داد!(49)
هویت راننده اتوبوسی که به ماموران آسیب رساند مشخص شد(0)
شهادت 3 مامور پلیس در درگیری امروز خیابان پاسداران+ویدیو(30)
کنایه تلخ رامبد جوان: قرار بود برسونن هنوز نرسوندن ...(126)
ورزشکار ایرانی در المپیک زمستانی: دکتر ظریف باعث شد کره ای ها هرروز عذرخواهی کنند!(0)
پیروزی ارزشمند ذوب آهن مقابل لوکوموتیو ازبکستان(0)
گل زیبای مهدی طارمی به تراکتورسازی در بازی با الغرافه! ویدیو(0)
خوانندگانی که با 15 روز تبلیغ در فضای مجازی مشهور می شوند(0)
آنفولانزای مرغی بیخ گوش ایرانی‌ها(72)
عصبانیت تند بهاره رهنما از لحن طلبکارانه مسئولین پس از سقوط هواپیما(1)
همکاری سازمان هوا و فضا برای رصد ماهواره‌ای محل سقوط هواپیما(0)
قطعاتی از هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج پیدا شد + فیلم(0)
گفتگو با خانواده قربانیان سقوط هواپیمای تهران-یاسوج(0)
افشاگری شجاعانه رضا رشیدپور از اسناد عدم وجود رادار در فرودگاه یاسوج(67)
طعنه ژوله به گزارشگر شبکه خبر(0)
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای تهران-یاسوج(0)
در کنفرانس والدای روسیه با عنوان «روسیه در خاورمیانه، بازیگری در همه حوزه‌ها» چه گذشت؟(23)
سخنان مسافر جا مانده از پرواز تهران-یاسوج(68)
  آخرین مطلب بخش پزشکی و سلامت  

بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار(94)


نیوزکده-بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار
ادامه مطلب

Newskadeh.com 2015 - powerd by itmyti.com