مؤسسه خیریه محک

نیوزکده - 4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت


نیوزکده - سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید


نیوزکده - 10 علتی که همیشه خسته هستید  و چه کاری برای آن باید انجام دهید


نیوزکده - دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A


نیوزکده - نقل و انتقال خون چیست؟


نیوزکده - 24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی


نیوزکده - آزمایشات HIV ایدز


نیوزکده - 10 شایعه درمورد HIV


نیوزکده - مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...


نیوزکده - در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟


نیوزکده - دردسرهای 25 هزار خانوار سرپل ذهابی در باران


نیوزکده - هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود


نیوزکده - یش بینی وضعیت هوای تهران برای فردا دوشنبه 96/11/30


نیوزکده - نجات مسافران توسط «کاپیتان فولاد» در سال 92+فیلم


نیوزکده - سردار صفوی:ایران باید هزینه‌هایی را که در سوریه کرده، برگرداند


نیوزکده - NewsKadeh.com

کمک به سازمان خيريه محک

دسته: اخبار - سیاسی    |    تاریخ ارسال: 30 / 8 / 1396    |    تعداد بازدید: 2
نوبخت: انتقاد رئیس‌جمهور از مسکن مهر به جا بود

نوبخت: انتقاد رئیس‌جمهور از مسکن مهر به جا بود - NewsKadeh.com

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه انتقاد رئیس‌جمهور از مسکن مهر سر پل ذهاب به‌جا و به حق بود، گفت: نباید هر انتقاد دولت را به معنای سیاسی کاری تلقی کنند.

انتقاد رئیس‌جمهور از مسکن مهر سر پل ذهاب به‌جا و به حق بود

 محمدباقر نوبخت صبح امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری خود درباره واکنش‌ها به انتقاد رئیس‌جمهور از مسکن مهر سر پل ذهاب اظهار کرد: تخریب مسکن مهر در اثر زلزله بیشتر از سایر ساختمان‌ها بود.برخی ساختمان‌ها که در مسیر گسل هم بودند آسیب جدی ندیدند. مسلما برای هر دلسوزی این سوال پیش می آید که چرا مسکن مهر اینگونه تخریب شد؟ آیا نمی شد از این خسارات پیشگیری کرد؟

وی در ادامه افزود: طبیعی است که برای رئیس‌جمهور این سوال پیش آید که چرا خسارات مسکن مهر زیاد است.البته همه مسکن‌های مهر سراسر کشور را یک پیمانکار نساخته است و نمی توانیم بگوییم که مسکن  مهر سراسر کشور مشکل دارد. نباید برای مردم احساس ناامنی ایجاد کنیم، ولی باید مسکن مهر بازبینی شود. موضع رئیس‌جمهور به حق و به جا بود و نباید هر انتقادی که دولت می کند برچسب سیاسی خورده و تخطئه شود.

نوبخت با بیان اینکه انتقاد دولت به پیمانکار بر می گردد نه دولت قبلی خاطر نشان کرد: اگر این انتقاد مطرح نمی شود در واقع به معنای آسان گذشتن دولت از این موضوع مهم بود. البته این انتقاد سیاسی نبود. این انتقاد به کیفیت پایین مسکن مهر سر پل ذهاب بود نه به مسکن مهر کل کشور. باید همه مسکن مهر سراسر کشور و حتی سایر مسکن‌ها بازبینی شوند.

نوبخت همچنین درباره اقدامات  دولت برای جبران خسارات مردم در مناطق زلزله‌زده گفت: دولت 281 میلیارد تومان برای اسکان موقت، ترمیم و مرمت خانه‌ها و احداث و بازسازی واحدهای صد در صد تخریب شده به صورت بلاعوض و 659 میلیارد تومان به صورت تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می کند که تخصیص بودجه آن هم داده شده است تا این تسهیلات به چهار هزار و 500 خانوار شهری و 11 هزار خانوار روستایی برسد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تاکید رهبر انقلاب بر کمک بیشتر به زلزله‌زدگان، تصریح کرد: صحبت‌های رهبری این بود که مسئولان باید تلاش بیشتری داشته باشند و ما هم نسبت به اقداماتی که انجام داده‌ایم، راضی نیستیم. درباره ساخت مسکن زلزله‌زدگان سیاست دولت این است که مسئولیت بازسازی را به عهده بنیاد مسکن بگذارد. بنیاد مسکن هم اعلام کرده که ساخت منازل به عهده خود مردم گذاشته می شود و بنیاد از آنها پشتیبانی مالی و فنی می کند تا کار با سرعت و دقت بیشتری انجام شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع دولت نسبت به مسکن مهر اظهار کرد: دو راه نسبت به مسکن مهر پیش روی دولت بود. اول اینکه کل طرح متوقف شود و راه دیگر اینکه اقدامات نیمه تمام به فرجام برسد که دولت مسیر دوم را انتخاب کرد. در میان راه به دلیل بالا رفتن هزینه مسکن دولت هم تسهیلات را افزایش داد و هم تکمیل تاسیسات مسکن مهر مثل آب و برق را بر عهده گرفت. به طور مثال هزار میلیارد تومان جهت تامین آب و برق دولت متقبل شد تا هزینه مسکن مهر برای دولت کمتر شود.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه سازنده مسکن مهر با توجه به افزایش هزینه‌های مسکن، مصالحی انتخاب کرده است که برای او ارزانتر تمام شود، گفت: باید این کار با دقت بیشتری انجام می شد و دولت تلاش می کند با نظارت بیشتر کیفیت مسکن مهر را افزایش دهد.

نوبخت در ادامه این نشست با تبریک پیروی جبهه مقاومت بر تروریست‌ها در سوریه و عراق اظهار کرد:  با عنایت خداوند و پشتیبانی مردم عزیز سوریه و عراق جبهه باطل، جنایتکار و تروریستی داعش شکست خورد. در ابتدای ظهور داعش تلاش می شد اقدامات آنها نوعی حرکت مدنی مردم علیه حکومت سوریه تلقی شود، اما با بصیرت و هوشمندی رهبری انقلاب و مسئولان نظام تشخیص داده شد که این اقدام نه اقدامی برای استیفای حقوق شهروندی، بلکه لشکر کشی تروریست ها و تفکرات سلفی و تکفیری است.

وی با بیان اینکه باید از نیروهای وفادار و مقاوم مسلح سوریه و عراق ، نیروهای مدافع حرم، مستشاران ایرانی و  حشد الشعبی قدردانی کرد، گفت: دولت سپاسگزار و قدردان نیروهای مسلح کشور به ویژه برادر فهیم، رشید و عزیزمان سردار قاسم سلیمانی است که به عنوان یک فرد در قواره و جایگاه یک لشکر و نظام ایفای نقش کرد. خداوند حافظ سردار سلیمانی باشد.

وی تاکید کرد: ما باید آمادگی داشته باشیم تا تفکرات تروریست‌ها در قالب و شکل دیگری ظهور نکند. من از نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و نظامی ایران که برای مقابله با تروریست‌ها ایفای نقش کردند، تشکر می کنم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که آیا پس از اتمام کار داعش نیروهای نظامی ایران در سوریه باقی می مانند، گفت: پایان کار داعش به معنای پایان مبارزه با تروریست‌ها نیست. مستشاران و فرماندهان نظامی ما بنا به دعوت دولت سوریه، پروژه‌های خود را در این کشور تعریف می کنند. ما براساس حساسیت کشورهای دیگر، عمل نمی‌کنیم. کشورهایی که نسبت به حضور ما در سوریه حساس هستند باید ابتدا دست‌های آلوده خود به خون کودکان یمنی را پاک کنند.

نوبخت در بخش دیگری از این نشست خبری خاطر نشان کرد: هشت میلیون و 872 هزار تن گندم به ارزش 11 هزار و 593 میلیارد تومان به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده که صد در صد هزینه آن نیز به گندمکاران پرداخت شده است. همچنین پرداخت اعتبارات عمرانی از مرز 30 هزار میلیارد تومان نیز گذشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در قرارداد توتال برای عدم اجرای تعهدات طرف مقابل پیش بینی شده است، اظهار کرد: در این قرارداد شرایطی در نظر گرفته شده که اگر طرف مقابل از تعهدات خود عدول کرد، ما چگونه عمل کنیم. تا الان که هیچ اتفاقی نیفتاده است اما ما از حقوق خود هم کوتاه نمی آییم.

خبرنگاری از نوبخت پرسید،آیا بهتر نیست کمکهای خارجی خود را قطع کرده و به زلزله‌زدگان کمک کنیم که نوبخت در پاسخ گفت: ما شرایط امنیتی خود را در نظر می گیریم و براساس آن به درستی تخصیص اعتبار داریم. هر موضوع  ردیف هزینه‌های خود را دارد به طور مثال همانطور که بیان شد دولت 281 میلیارد تومان کمک بلاعوض و 659 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای زلزله‌زدگان در نظر گرفت است. ما باید بتوانیم امنیت کشور خودمان را هم تامین کنیم.

وی درباره اقدام آمریکا برای کاهش فروش نفت ایران و مغایرت آن با برجام، خاطر نشان کرد: کمیته ویژه رسیدگی به اقدامات طرف مقابل در برجام فعال بوده و مصادیق نقض برجام را بررسی می کند. ما با هر نوع نقض برجام فعالانه برخورد می کنیم.

نوبخت درباره درباره نقش کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان و کمک بیشتر مردم نسبت به دولت تصریح کرد: ما کمک‌های مردمی را تقدیس می کنیم و معتقدیم دولت هیچگاه به تنهایی نمی تواند کشور را اداره کند و در تمام مسائل دولت باید در کنار مردم باشد اما با توجه به حجم خسارات و مشکلات تحلیل غیرواقع بینانه‌ای است که بگوییم همه مشکلات با کمکهای مردمی حل می شود. نهادهای نظام که دولت نیز جزئی از آن است در منطقه کارهای بزرگی در حال اجرا دارد.

در ادامه خبرنگاری درباره اهداف سفر نوبخت به قم پرسید که وی در پاسخ گفت: دولت رابطه وثیقی با مراجع و حوزه‌های علمیه دارد و رئیس‌جمهور فرزند حوزه و دانشگاه است. در هر فرصتی هم که پیش بیاید مسئولان دولتی با علمای قم و مشهد دیدار دارد. من در سفر خود به قم با آیات وحید خراسانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی و نوری همدانی دیدار داشتم و گزارشی از وضعیت عمومی کشور و سیاستهای دولت را ارائه کردم و علما نیز بیانات و نصایح ارزشمندی داشتند.

وی با اشاره به اینکه این دیدارها در فاصله کمتر از 24 ساعت تنظیم شد و من بابت این موضوع بسیار خوشحال هستم خاطر نشان کرد: این در شرایطی است که این بزرگواران در شرایطی حاضر نیستند در کنار کسی بنشینند. انها عطوفت و محبت به دولت داشتند و من پیام و سلام محبت آمیز آنها را به رئیس‌جمهور رساندم. دولت باید خرسند باشد که علاوه بر مردم از حمایت و پشتیبانی علما نیز برخوردار است.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که در دیدار با آیت‌الله  مکارم شیرازی موضوع اختصاص بودجه خاص برای شهر قم مطرح شد، تصریح کرد: این مسئله در دیدار با ایشان مطرح نشد اما سیاست دولت در توزیع اعتبارات، رعایت عدالت است. در طرح توازن منطقه ای اسناد آمایش سرزمینی 18 استان برای اختصاص اعتبارات لازم تهیه شده است.

نوبخت همچنین درباره زمان ارائه گزارش 100 روزه توسط رئیس‌جمهور اظهار کرد: این گزارش آماده شده و روی میز من است که خدمت رئیس‌جمهور هم داده شده و در زمان مقرر اعلام خواهد شد.

خبرنگاری با اشاره به تلاش FATF برای قطع همکاری ایران و حزب الله به بهانه مبارزه با تروریسم پرسید که در متن لایحه پولشویی دولت به این موضوع اشاره شده است که نوبخت در پاسخ گفت: این لایحه در راستای سیاست های نظام بوده و هیچ چیز خارج از آن نیست.برای مقابله با تروریسم دیگران از ما جلوتر نیستند. پرچم مقابله با تروریسم بر دوش نیروهای مسلح ما است.

وی درباره بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران نیز تصریح کرد: چنین بحثی در دولت و یا در شورای عالی امنیت ملی مطرح نشده است.

نوبخت در مورد برقراری بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی گفت: با وزیر آموزش و پرورش در این زمینه صحبت می کنم تا بستر قانونی برای این موضوع در بودجه 97 تهیه کنیم. بازنشستگان فرهنگی برای ما بسیار محترم هستند و هر نوع تسهیلات به آنها برای ما یک اصل و فرض است.

وی در مورد نظارت بر بودجه دستگاه‌های فرهنگی کشور خاطر نشان کرد: برخی نهادهای فرهنگی هستند که غیردولتی بوده اما در کنار دستگاه‌های فرهنگی دولتی، اعتبار و کمک می گیرند. ما نمی دانیم این پولها چگونه خرج می شد و ایا اقدام این نهادها هم که البته اقدام خیری هم هست در راستای اقدامات دولت است یا نه. در مواردی حتی سیاست این نهادها با دولت مغایرت داشته است. ما هر سه ماه از این نهادها گزارش کار  می گیریم و براساس عملکرد آنها بودجه به آنها می دهیم. البته ما بودجه را به دستگاه‌هایی می دهیم که ماموریت آنها در راستای دولت باشد. در واقع ما بودجه فرهنگی را کاهش نمی دهیم و ردیف آن را حفظ کرده اما به آن جهت‌دهی می دهیم.

خبرنگاری از نوبخت در مورد مواضع اتحادیه اروپا نسبت به ایران پرسید که نوبخت در پاسخ اظهار کرد:  شاید زود باشد که بگوییم اتحادیه اروپا نسبت به ایران سیاست های خصمانه آمریکا ر ا دنبال می کند. تا الان اتحادیه اروپا مواضع ایران را تایید کرده است البته ما بر مواضع دفاعی خود تاکید داریم و تحت هیچ شرایطی درباره توان دفاعی خود توافقی نمی کنیم. مگر ما از فرانسه می پرسیم چرا آنها موشک دارند؟

وی همچنین درباره مواضع اخیر عربستان نسبت به ایران افزود: همه تحلیلگران می گویند عربستان نسبت به ایران در موضع ضعف است و ایران در منطقه دست بالا را دارد که یک نمونه آن پیروزی جبهه مقاومت بر تروریستها است. اتحادیه عرب هم وقتی نسبت به مردم یمن که عرب هستند اینگونه بی عاطفه صحبت می کنند مشخص است که کم آورده‌اند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد رسیدگی به موضوع بازداشت روزنامه نگاران در جلسه سران قوا خاطر نشان کرد: وقتی تعداد جلسات بیشتر شودبه موضوعات بیشتری از جمله مسائل حقوق شهروندی و تحکیم آزادی های مصرح قانونی در این جلسات رسیدگی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تعطیلی روز 6 آذر در تقویم نیامده است و موضع دولت نسبت به این تعطیلی چیست تصریح کرد: دولت خودش این لایحه را به مجلس فرستاد و آن را هم ابلاغ کرد و موضع دولت نسبت به تعطیلی 6 آذر صریح وشفاف است ولی باید بپرسم که چرا در تقویم نیامده است.

وی درباره ارتباط آزادی نازنین زاغری با پرداخت بدهی‌های انگلیس به ایران اظهار کرد: موضوع نازنین زاغری یک بحث قضایی است که دستگاه قضا و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در این زمینه وظایف خود را انجام می دهند و این موضوع به پرداخت بدهی‌های دولت انگلیس به ایران ارتباطی ندارد.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که آیا شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ای درباره فیلتر تلگرام داشته است، گفت: در جلسات شورای عالی امنیت ملی که من هم مرتب حضور داشتم چنین مصوبه‌ای وجود نداشته است.

خبرنگاری از نوبخت پرسید که  دولت چه برنامه‌هایی در حوزه مسکن دارد، که وی در پاسخ گفت: ما طرح‌های مستقلی برای مسکن داریم. سازمان برنامه و بودجه موظف شده است مبالغی که دولت در این زمینه باید کمک کند را تامین کند. طرح‌های مختلفی برای سال 97 داریم که در مورد چگونگی اجرای آن اطلاع رسانی می کنیم. ما دنبال تقویت قدرت خرید مردم هستیم.

وی در مورد تخصیص بودجه به دستگاه‌های مختلف نیز اظهار کرد: ما بودجه برخی دستگاه ها را تا 110 درصد تامین کرده‌ایم اما هنوز این دستگاه‌های مشکل دارند به خاطر همین من دیروز یک متمم 500 میلیارد تومانی دیگر را برای رفع مشکلها امضا کرده‌ام .

سخنگوی دولت در مورد پرداخت یارانه مطبوعات نیز خاطر نشان کرد: ما سال گذشته صد درصد یارانه مطبوعات را پرداخت کردیم. امسال هم 26 هر ماه یارانه را به مطبوعات می دهیم. تلاش ما برای پرداخت صد در صد یارانه مطبوعات است.

خبرنگاری با اشاره به نامه نمایندگان مجلس به دولت برای پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی پرسید که برنامه دولت در این زمینه چیست که نوبخت در پاسخ گفت: بخشی از این بدهی‌ها ناشی از تکالیف قانونی است که به وجود آمده و سازمان تامین اجتماعی باید آن را پرداخت کند. نمایندگان محترم هم ان‌شاءالله با توجه به اینکه از وضعیت مالی دولت باخبر هستند از این پس کمتر از این قوانین که دولت را بدهکار سازمان تامین اجتماعی می‌کند، تصویب کنند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در قانون مشخص شده است و بی‌سابقه در برنامه ششم نیست، اظهار کرد: در برنامه ششم مصوب شد که به نوعی پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی انجام شود البته این بدهی‌ها فقط مربوط به دولت ما نیست و بدهی‌های انباشتی است که از گذشته باقی مانده است. حالا قرار شد دولت با یک برنامه شروع به پرداخت تعهدات کند. صدور اوراق برای پرداخت این مطالبات سازمان تامین اجتماعی در نظر گرفته شد و این اتفاق هم افتاد و پیشنهادش هم در راستای پرداخت پنج هزار میلیارد تومان از اسناد به سازمان تامین اجتماعی در دولت مطرح شد و آنچه در چارچوب قانون برنامه ششم توسعه است را انجام می‌دهیم.

وی در پایان گفت: اینکه نمایندگان اعلام کنند هر چه بدهی در طول تاریخ پیش آمده است را دولت بپردازد غیرممکن است. خود نمایندگان هم نسبت به این موضوع مطلع هستند.

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
newskadeh.com/news
منبع: isna.ir

منبع: سیمرغ

مطالب هم گروه:
نیوزکده-مطهری در بن‌بست مشهد/جنجالی لغو سخنرانی مطهری
 
مطهری در بن‌بست مشهد/جنجالی لغو سخنرانی مطهری
(32)
مشهد، اربعین ١٣٩٥، سخنرانی علی مطهری نایب‌رئيس مجلس به دستور دادستان مشهد لغو شد. خراسان رضوی، سبزوار؛ ١٥ مردادماه ١٣٩٥، کنسرت سالار عقیلی به دستور دادستانی مشهد لغو شد.


نیوزکده-حکم تبرئه سعید طوسی، یک ضربه و لطمه به اعتبار قوه قضاییه بود
 
حکم تبرئه سعید طوسی، یک ضربه و لطمه به اعتبار قوه قضاییه بود
(0)
پروانه سلحشوری، عضوکمیسیون فرهنگی مجلس بر این عقیده است که نقص قانون حمایت از حقوق کودکان در کشور ما وجود دارد و همین موضوع باعث شد تا سعید طوسی از اتهامات خود تبرئه شود، زیرا اگر لایحه حمایت از حقوق کودکان به تصویب رسیده بود، طوسی از این اتهامات تبرئه نمی‌شد.


نیوزکده-تذکر نماینده مجلس به رئیس جمهور
 
تذکر نماینده مجلس به رئیس جمهور
(3)
حوادث اخیر مانند زلزله و برف، نشان داد که گویا ستاد مدیریت بحران کشور، تعطیل است.


نیوزکده-افزایش رای آقای روحانی بعد از آخرین مناظره
 
افزایش رای آقای روحانی بعد از آخرین مناظره
(2)
یک عضو ارشد حزب اتحاد ملت ایران تاکید کرد: این مناظره بی‌تردید موجب افزایش رای آقای روحانی خواهد شد و می‌تواند اثر خوبی در فعال کردن آرای خاکستری داشته باشد.


نیوزکده-روحانی باز هم از رئیسی شکایت کرد
 
روحانی باز هم از رئیسی شکایت کرد
(4)
دومین شکایت روحانی از رئیسی به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ارسال شد.

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 53 دقیقه قبل    |    تعداد بازدید: 11
4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت - NewsKadeh.com

جذب مشتریان جدید برای محصولاتتان چیزی بین شش تا هفت برابر گران

ر از حفظ مشتریان فعلی تمام خواهد شد. شما باید هر کاری را که می توانید، انجام دهید تا وفاداری مشتریانتان را افزایش دهید. هیچ گاه ارزش «حفظ مشتری» را دست کم نگیرید. در ادامه به چهار استراتژی اشاره می کنیم که می توانید به این منظور به کار بگیرید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 45
سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید - NewsKadeh.com

 عادت های غلط روزمره منجر به آسیب رسیدن به مغز و ایجاد آسیب ای

شناختی و عدم کارکرد صحیح مغز می شوند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 27
10 علتی که همیشه خسته هستید  و چه کاری برای آن باید انجام دهید - NewsKadeh.com

احساس خستگی دائم بسیار شایع است. در واقع حدود یک سوم از نوجوانان

سالم، بزرگسالان و افراد مسن تر از احساس خواب آلودگی و خستگی رنج می برند. خستگی یکی از علائم مشترک درشرایط مختلف و بیماری های جدی است، اما در برخی موارد ناشی از شیوه و سبک زندگی ساده است. خوشبختانه این عوامل را می توان از میان برداشت. این مقاله 10دلیل بالقوه برای اینکه چرا خسته هستید را طبقه بندی کرده و توصیه هایی جهت بازگرداندن انرژی به شما ارائه می دهد.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A - NewsKadeh.com

هپاتیت A یک ویروس است که باعث عفونت و التهاب کبد می شود. این نوع ا

ز هپاتیت به ندرت باعث آسیب جدی کبد یا مرگ می شود و باعث بیماری مزمن کبد نیز نمی شود، اما می تواند به طور قابل ملاحظه ای باعث غیبت و عدم حضور در محل کار یا مدرسه شود. هنگامی که یک بارفردی به آن مبتلا شود، دیگر مصون خواهد بود و هرگز دوباره به آن آلوده نخواهد شد. ویروس هپاتیت A یا (HAV) در مناطقی که دارای وضعیت اجتماعی پایین اقتصادی همراه با فقدان بهداشت مناسب هستند، رایج است. از طریق مواد غذایی و آب آلوده یا تماس نزدیک فرد به فرد گسترش می یابد. کودکان اغلب آن را انتقال می دهند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
نقل و انتقال خون چیست؟ - NewsKadeh.com

انتقال خون یک روشی است که طی آن خون اهدا شده به خون شما اضافه می

ود. انتقال خون باعث افزایش سطح خون می شود. شما ممکن است به علت جراحی، خونریزی، آسیب، سرطان، عفونت، اختلال در خون، مشکل کبدی یا یکی دیگر از مشکلات بهداشتی، به آن نیاز داشته باشید. خون شامل اجزایی مانند گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاسما و پلاکت است. انتقال خون ممکن است برای شما کل خون یا بخشی از خونی که برای شما یاری دهنده باشد، فراهم کند. گاهی اوقات انتقال خون با خون خودتان که پیش از آن اهدا کرده اید، انجام می شود. در یک انتقال خون، خون داده شده یا اهدایی باید با نوع خون شما سازگار باشد. خون شما برای تعیین اینکه گروه خونی شما جزو گروههای A، B، AB، یا O است، و نیز دارای Rh مثبت باشد یا دارای Rh منفی، آزمایش می شود. بانک های خون به دقت خون های اهدا شده را برای شناسایی گروه خونی، غربالگری می کنند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی - NewsKadeh.com

زمان وعده غذایی شما یک تایمر را برای 20 دقیقه تنظیم کنید و خودتا

ن را به عنوان یک آهسته خوار به روز کنید. این روش یکی از عادت‌های بسیار مناسب برای لاغری بدون برنامه رژیم پیچیده است. از هر لقمه نهایت لذت را برید تا زمانی که زنگ به صدا درآید. وعده‌های غذایی خود را به بخش‌های زیاد ینی لقمه‌های بیشتر تقسیم کنید و از خوردن بخش‌های کوچک‌تر لذت ببرید، این کار باعث ترشح هورمون سیری به‌طور کامل می‌شود. هنگامی که غذا را به عجله میل می‌کنید، معده شما وقت ندارد که مغز را به‌طور کامل از سیر شدن مطلع کند. که منجر به overeating یا همان زیاده خواری می‌شود.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
آزمایشات HIV ایدز - NewsKadeh.com

بسیاری از آزمایشات HIV اکنون سریع، رایگان و بدون درد هستند. آیا م

باید برای HIV آزمایش شوم؟ با ما همراه باشید تا نکات مهم را در این باره فرا بگیرید: • هر کسی در سنین بین 13 تا 64 سالگی حداقل یک بار، باید برای HIV آزمایش شود. • برخی از مردان فعال همجنسگرا و دوجنسگرا ممکن است از تست های مکرر (هر 3 تا 6 ماه) بهره مند شوند. • اگر باردار هستید یا قصد دارید باردار شوید، هرچه زودتر و در اسرع وقت برای محافظت از کودک خود، یک تست بدهید. • شما باید حداقل باید یک بار در سال و در موارد زیر آزمایش بدهید: – اگر شما یک همجنسگرای فعال جنسی یامرد دوجنسی هستید. – اگر شما با یک شریک جنسی HIV مثبت، رابطه جنسی داشته اید. – اگر شما از آخرین آزمایش HIV خود، دارای بیش از یک شریک جنسی بوده اید. – اگر شما سوزن یا عملیاتی را برای تزریق مواد مخدر به اشتراک گذاشته اید. – اگر شما برای تهیه مواد مخدر یا پول، دست به یک رابطه جنسی زده اید. – اگر شما به یکی دیگر از بیماری های منتقله از راه جنسی، هپاتیت،یا سل مبتلا هستید. – اگر شما با هر فردی که همه کار ها

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
10 شایعه درمورد HIV - NewsKadeh.com

آیا فکر می کنید حقایق مربوط به HIV (ویروس نقص ایمنی بدن انسان) و ای

دز (سندرم نقص ایمنی بدست آمده) را می دانید؟ دانش خود را امتحان کنید. این دو یعنی اچ آی وی و ایدز اغلب درک نشده اند. در واقع، از زمانی که ایدز در سال 1981 برای اولین بار توصیف شد، تعدادی از شایعات، تصورات غلط و سخنان دروغ خطرناک در مورد آنها گفته شده است. اگرچه آموزش اچ آی وی / ایدز در حال افزایش، و میزان مرگ و میر و داغ ننگ آن نیز درحال کاهش یافتن است، وقتی که به این شرایط می رسد، هنوز هم مهم است که حقیقت را از افسانه تشخیص دهیم. شما در مورد این شایعات رایج درباره HIV چه می دانید؟

دسته: فرهنگ و هنر    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 2
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ... - NewsKadeh.com

مهناز افشار در یک گفت و گوی ویدیویی, نسبت به بلایایی که بر سر ایر

ان به طور مداوم نازل می شود, واکنش نشان داد.

دسته: اخبار - سیاسی    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟ - NewsKadeh.com

وزیر امور خارجه کشورمان ظهر روز یکشنبه به وقت محلی در پنجاه و چه

ارمین اجلاس امنیتی مونیخ سخنرانی کرد.

  آخرین عناوین نرم افزار  
دانلود Geometric DFMPro v4.1.5.2895 + v4.0.0.3168 Suite - پلاگین شناسایی و اصلاح نواقص طرح های شبیه سازی شده در نرم افزار های CAD(951)
دانلود Sugar Smash - بازی موبایل آب نبات های شکری(715)
دانلود Indy Cat Match 3 - بازی موبایل گربه ایندی(707)
دانلود FileMaker Pro Advanced v14.0.5.505 - نرم افزار ایجاد و مدیریت پایگاه داده(757)
دانلود File Viewer v9.4 + File Viewer Express v3.0 - نرم افزار مدیریت و سازماندهی فایل ها(717)
دانلود Splunk Enterprise v6.3.3 x86x64 - نرم افزار جمع آوری و آنالیز انواع داده ها و اطلاعات عملیاتی(1118)
دانلود Topaz photoFXlab v1.2.10 - نرم افزار افکت گذاری بر روی عکس ها(958)
دانلود Suitcase Fusion 6 v17.2.3 - نرم افزار حرفه ای مدیریت فونت(740)
دانلود Texpad v1.7.23 MacOSX - نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای برای مک(828)
دانلود Udemy The Ultimate Web Designing Course in Photoshop - آموزش طراحی قالب وب سایت با فتوشاپ(1025)
دانلود XCOM 2 - بازی ایکس کام 2(1008)
دانلود Thinkbox Deadline v7.2.2.1 MacOSX - نرم افزار مدیریت رندر در مک(828)
دانلود Autodesk Maya v2016 SP4 MacOSX - نرم افزار ساخت انیمیشین های ۳ بعدی در مک(795)
  آخرین عناوین نرم افزار و بازی موبایل  
Cooking Chef v3.3.3051 دانلود بازی سرآشپز پخت و پز برای اندروید(145)
Shortcutter – Quick Settings​ & Side Bar​ Premium v4.1.8 برنامه ایجاد میانبر برای تنظیمات اندروید(0)
bxActions - Bixby Button Remapper Pro v3.32 دانلود برنامه عملیاتی توسط دکمه Bixby برای اندروید(146)
Note: Color Notepad Notes,To Do List,Reminder,Memo Vip v1.3.2 دانلود برنامه دفترچه یاداشت رنگی برای اندروید(116)
English Tenses v2.3 build 240 دانلود برنامه اموزش زمان های زبان انگلیسی برای اندروید(161)
NN Launcher -Nice Nougat Launcher 2017, 7.0 PRIME v2.8 دانلود لانچر زیبای 2017 نوقا برای اندروید(139)
Ultra Fast Charge v8.7 دانلود برنامه شارژ فوق العاده سریع اولترا برای اندروید(152)
Smart Rotate: Screen Control v2.7.32 دانلود برنامه مدیریت چرخش صفحه نمایش برای اندروید(133)
S8 Edge Music Player v5.0.4 build 62 دانلود برنامه پخش کننده موسیقی s8 برای اندروید(145)
File Manager - Local and Cloud File Explorer v2.5.1 دانلود برنامه مدیریت فایل هوشمند برای اندروید(146)
Fake Call v1.2.2 دانلود برنامه تماس جعلی برای اندروید(161)
Faily Skater v3.1 دانلود بازی اسکیت سوار بی ترمز برای اندروید(197)
Crafty Candy v1.53.0 دانلود بازی آبنبات فریبنده برای اندروید(170)
  آخرین مطالب  
4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت(11)
سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید(45)
10 علتی که همیشه خسته هستید و چه کاری برای آن باید انجام دهید(27)
دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A(0)
نقل و انتقال خون چیست؟(0)
24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی(0)
آزمایشات HIV ایدز(0)
10 شایعه درمورد HIV(0)
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...(2)
در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟(0)
دردسرهای 25 هزار خانوار سرپل ذهابی در باران(32)
هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود(29)
یش بینی وضعیت هوای تهران برای فردا دوشنبه 96/11/30(0)
نجات مسافران توسط «کاپیتان فولاد» در سال 92+فیلم(1)
سردار صفوی:ایران باید هزینه‌هایی را که در سوریه کرده، برگرداند(0)
قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز یکشنبه 29بهمن ماه96(0)
گزارش مراسم تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش از هنرمندان عرصه قلمزنی(17)
دوستی که هدیه تهرانی در سقوط هواپیمای تهران یاسوج از دست داد + عکس(0)
نگرانی خانواده های حادثه دیدگان هواپیمای تهران یاسوج در فرودگاه +تصویر(0)
دو کودک مسافر حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج(0)
فرود اضطراری پرواز مشهد-ایلام در فرودگاه کرمانشاه(0)
عکس استثنایی از زنی که با وسایلش وارد دستگاه اسکنر اشعه ایکس شد!(44)
هواپیمای سقوط کرده برجامی نیست(0)
5 مدل دکوراسیون آشپزخانه برتر برای بهار 97(0)
تصاویر حمیدرضا آذرنگ محمدرضا شریفی نیا ملیکا پارسا و ستایش محمودی در اکران بلوک 9 خروجی 2(0)
واکنش ژوله به سقوط هواپیمای تهران یاسوج: زندگی مون شده عاقبت یزید(0)
عدم تایید نهایی فوت تمام سرنشینان از سوی شرکت آسمان(0)
صحبت های خانواده های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج(0)
  آخرین مطالب بخش فرهنگ و هنر  
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...(2)
هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود(29)
گزارش مراسم تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش از هنرمندان عرصه قلمزنی(17)
دوستی که هدیه تهرانی در سقوط هواپیمای تهران یاسوج از دست داد + عکس(0)
تصاویر حمیدرضا آذرنگ محمدرضا شریفی نیا ملیکا پارسا و ستایش محمودی در اکران بلوک 9 خروجی 2(0)
واکنش ژوله به سقوط هواپیمای تهران یاسوج: زندگی مون شده عاقبت یزید(0)
مخاطب یاد گرفته است عکس و امضا بگیرد و پز بدهد !(0)
تصاویر بدل ایرانی آنجلینا جولی، رامانا سیاح در اکران فیلم شاخ کرگدن(0)
پست جسورانه باران کوثری در حمایت از اکران عصبانی نیستم(0)
مادری که کامبیز دیرباز را حیران کرد + عکس تکان دهنده(0)
دیدار ابراهیم حاتمی کیا و رئیسی + عکس ابراهیم حاتمی کیا با پوشش عجیب(95)
آیا انصراف کیومرث پوراحمد از تهیه کنندگی دو طبقه روی پیلوت به خاطر الناز شاکردوست بوده است ؟(66)
علت خودکشی صادق هدایت چه بود ؟ + عکس معشوقه صادق هدایت و قبر وی(4)
  آخرین مطلب بخش سبک زندگی  

4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت(11)


نیوزکده-4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت
ادامه مطلب

  آخرین مطلب بخش اخبار  

در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟(0)


نیوزکده-در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟
ادامه مطلب

Newskadeh.com 2015 - powerd by itmyti.com