مؤسسه خیریه محک

نیوزکده - 4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت


نیوزکده - سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید


نیوزکده - 10 علتی که همیشه خسته هستید  و چه کاری برای آن باید انجام دهید


نیوزکده - دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A


نیوزکده - نقل و انتقال خون چیست؟


نیوزکده - 24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی


نیوزکده - آزمایشات HIV ایدز


نیوزکده - 10 شایعه درمورد HIV


نیوزکده - مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...


نیوزکده - در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟


نیوزکده - دردسرهای 25 هزار خانوار سرپل ذهابی در باران


نیوزکده - هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود


نیوزکده - یش بینی وضعیت هوای تهران برای فردا دوشنبه 96/11/30


نیوزکده - نجات مسافران توسط «کاپیتان فولاد» در سال 92+فیلم


نیوزکده - سردار صفوی:ایران باید هزینه‌هایی را که در سوریه کرده، برگرداند


نیوزکده - NewsKadeh.com

کمک به سازمان خيريه محک

دسته: اخبار - سیاسی    |    تاریخ ارسال: 7 / 11 / 1396    |    تعداد بازدید: 3
آیا رژیم گذشته نمی‌توانست به گونه‌ای رفتار کند که با انقلاب مواجه نشود؟

آیا رژیم گذشته نمی‌توانست به گونه‌ای رفتار کند که با انقلاب مواجه نشود؟ - NewsKadeh.com

رژیم شاه در عمل بلوک قدرتی را در داخل خود به رسمیت نمی‌شناخت، هر چه بود، شاه بود و شاه و با شخص شاه نیز تفاهم و اصلاح ممکن نبود. در طرف مقابل نیز هیچ نیروی خواهان اصلاحات یا وجود نداشت یا در برابر نیروهای رادیکال چنان ضعیف شده بودند که قدرت تصمیم‌گیری و اقدام نداشتند و آنان هم از نیروهای خواهان انقلاب تبعیت می‌کردند.

آیا انقلاب گریزناپذیر بود؟

عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: «یکی از پرسش‌هایی که این روزها و در بهمن ماه و به مناسبت سالگرد انقلاب و نیز وضع جاری کشور مطرح می‌شود، این است که آیا رژیم گذشته می‌توانست از طریق اصلاحات به گونه‌ای رفتار کند که با انقلاب مواجه نشود؟ در این یادداشت می‌کوشم تا حدی که یک یادداشت کشش دارد، به این پرسش پاسخ دهم.

هر جامعه جدیدی (بدون استثنا) در معرض مواجهه با عدم تعادل‌هایی است؛ همچنان که اقتصادها نیز مواجه با این عدم تعادل‌ها هستند. علت نیز روشن است، پیشرفت و تحول و نیز تاثیر متغیرهای برون‌زا و تحولات متغیرهای درون‌زا هر روز و هر سال جامعه را دچار عدم تعادل می‌کند. جوامع پیشامدرن هر از گاهی و شاید طی دهه‌ها و قرون دچار این وضع می‌شدند ولی در جامعه امروزی این مساله لحظه‌ای است. قدرتمندترین کشورها نیز دچار عدم تعادل می‌شوند؛ همچنان که ایالات متحده اکنون با عدم تعادل جدی مواجه است و عدم تعادل ترامپ نیز بازتابی از این واقعیت است ولی یک جامعه پویا اجازه می‌دهد که این عدم تعادل از طریق ساز و کار منطقی به تعادل جدید برسد. برای نمونه بازار یکی از این سازوکارهاست. هنگامی که قیمت نفت در سال ١٩٧٣ به یکباره سه برابر شد، تعادل اقتصادی در همه کشورهای تولید و مصرف‌کننده نفت از میان رفت. کشورهای توسعه‌یافته مدتی طول کشید تا این عدم تعادل را از طریقافزایش بهره‌وری انرژی حل کردند ولی برخی کشورها از طریق سرکوب قیمت‌ها تعادل را به ظاهر حفظ کردند ولی در واقع آن را با شدت بیشتری به تاخیر انداختند و در نهایت به مرحله‌ای رسیدند که دیگر قادر به مقاومت در برابر این عدم تعادل نبودند و لذا جلوی آن زانو زدند و با بحران مواجه شدند.

رژیم‌هایی که با انقلاب مواجه می‌شوند، دچار عدم تعادل سیاسی می‌شوند. البته ممکن است عوامل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ریشه بحران باشند ولی در نهایت همه اینها به سیاست ترجمه می‌شود، زیرا اگر اقدام مردم علیه حکومت و نهاد سیاست جدی نباشد، فقط شورش‌هایی موقتی است که پایان می‌پذیرد. هرگونه عدم تعادلی که در جامعه رخ دهد، چه در اقتصاد یا اجتماع، عامل سیاست در شکل‌گیری یا حداقل دوام آن نقش تعیین‌کننده دارد. در حقیقت عامل سیاست است که مانع رسیدن جامعه به تعادل می‌شود. نهاد سیاست که باید خود را با شرایط و عوامل دیگر تطبیق دهد، در برابر این تغییر مقاومت می‌کند و کم‌کم دچار پس‌افتادگی نهاد سیاست نسبت به سایر وجوه و نهادهای جامعه می‌شویم و عدم تعادلی را شاهد خواهیم بود که به مرور افزایش پیدا می‌کند. نمونه آن توسعه اقتصادی و اجتماعی در جوامع پدرسالار و استبدادی است که در مراحل اولیه توسعه این هدف قابل تحقق است ولی به موازات رشد اقتصادی، ضرورت‌های مشارکت سیاسی نیز بیشتر می‌شود ولی نظام پدرسالار و نیز نظام‌های استبدادی در برابر این ضرورت‌ها و مطالبات مقاومت می‌کنند و تغییر در ساختار سیاسی را نمی‌پذیرند. در برخی موارد حتی مسیر معکوس را نیز طی می‌کنند به این معنا که حکومت فردی‌تر می‌شود و مشارکت اندک نیز از میان می‌رود. مسیر رژیم گذشته در ٥ سال آخر عمرش دقیقا در این قالب قابل تحلیل است.

عوارض این عدم تعادل در لحظه معینی از زمان که لزوما قابل پیش‌بینی نیست، مثل غده‌ای چرکین که نیشتر زده می‌شود، سر باز می‌کند. این یک لحظه تاریخی برای چنین رژیم‌هایی است. در این لحظه تاریخی یا اصلاحات شروع می‌شود یا مسیر به سمت فروپاشی و انقلاب می‌رود. در مسیر فروپاشی مخالفان متحد و منسجم نیستند و ایده‌های سلبی و تخریبی و فرقه‌ای نزد آنان غلبه دارد. در مسیر انقلاب مخالفان دارای رهبری و انسجام نسبی هستند و به موازات تحلیل رژیم، آنان متحدتر و قوی‌تر می‌شوند و ایده‌های ایجابی نزد آنان قوی‌تر است. اگر فروپاشی و انقلاب را نادیده بگیریم، پرسش این است که اصلاحات چه زمانی ممکن می‌شود؟ در پاسخ به این پرسش کتاب‌های زیادی و با ارجاع به سرنوشت کشورهایی که دچار انقلاب یا فروپاشی شدند (از جمله روسیه و فرانسه) یا کشورهایی که توانستند مسیر اصلاحات را طی کنند (از جمله پرتقال و اسپانیا) نوشته شده است. آن چه قطعی به نظر می‌رسد این است که این فرآیند فقط و فقط ناشی از اراده حکومت نیست، بلکه به‌ شدت متاثر از رفتار و تجربه، افکار و فضای منتقدان نیز هست.

حکومتی که دچار عدم تعادل سیاسی می‌شود در یک دو راهی بدی قرار دارد. یا باید مسیر گذشته را ادامه دهد، که هزینه آن از نظر حکومت احتمالی ولی در آینده پرداخت می‌شود، یا باید اصلاحات انجام دهد که هزینه آن قطعی و در حال حاضر باید پرداخت شود. این حکومت‌ها یک تصمیم خطرناک می‌توانند اتخاذ کنند و آن پذیرش تغییرات و انجام اصلاحات است ولی تصمیم خطرناک‌تر این است که هیچ تغییری را نپذیرند و به سیاست قبلی ادامه دهند. امید دادن به آینده خیالی هم مشکلی را حل نمی‌کند. تا هنگامی که تغییر ملموسی در روند امور دیده نشود کسی این امید دادن‌ها را باور نخواهد کرد. مشکل مهم این است که به موازات عبور از این نقطه تاریخی و تن‌ندادن به اصلاحات و تغییر سیاست، هزینه اتخاذ تصمیم‌ خطرناک آغاز به اصلاحات، نقدتر و بیشتر می‌شود و البته عوارض و تبعات ادامه سیاست وضع موجود نیز بدتر و پرهزینه‌تر خواهد شد.

انجام اصلاحات بدون تفاهم بخشی از نیروهای داخل بلوک قدرت با نیروهای بیرون آن ممکن نیست. بنابراین رژیمی اصلاح‌پذیر است که این دو نیرو را، که هر دو هم به نحوی خواهان اصلاحات باشند داشته باشد یا حداقل این که اصلاحات را بیش از ادامه تنش، به نفع بدانند. رژیم شاه در عمل بلوک قدرتی را در داخل خود به رسمیت نمی‌شناخت، هر چه بود، شاه بود و شاه و با شخص شاه نیز تفاهم و اصلاح ممکن نبود. در طرف مقابل نیز هیچ نیروی خواهان اصلاحات یا وجود نداشت یا در برابر نیروهای رادیکال چنان ضعیف شده بودند که قدرت تصمیم‌گیری و اقدام نداشتند و آنان هم از نیروهای خواهان انقلاب تبعیت می‌کردند. در نتیجه اقدام به انجام اصلاحات در آن رژیم، همان تصمیم خطرناکی بود که گرفت و چون این دو جریان که وجود هر دوی آنها لازمه گذر به اصلاحات بود، وجود نداشت، مسیر انقلاب طی شد و آغاز تغییرات در رژیم به اصلاحات کمک نکرد بلکه روند انقلاب را تسریع کرد. از این حیث انقلاب گریزناپذیر بود، زیرا ضرورت‌های عبور اصلاح‌طلبانه برای ایجاد تعادل سیاسی در جامعه پیشاپیش از میان رفته بود


گردآوری: گروه خبر نیوزکده
newskadeh.com/news
منبع:روزنامه اعتماد


منبع: سیمرغ

مطالب هم گروه:
نیوزکده-سرقت های پس از برجام
 
سرقت های پس از برجام
(2)
پس از توافق برجام دادگاه‌های آمریکا در اقداماتی هماهنگ ایران را محکوم به پرداخت غرامت به بهانه‌های مختلف کرده‌اند.


نیوزکده-تلاش علی مطهری برای رفع حصر و رفع ممنوع التصویری
 
تلاش علی مطهری برای رفع حصر و رفع ممنوع التصویری
(1)
او در واکنش به سوالی درباره سفر ترامپ به عربستان سعودی گفت: به نظر می‌رسد سفر آقای ترامپ به عربستان، یک سفر تجاری بود. به هر حال ترامپ نگاهی اقتصادی به مسائل جهان دارد، به نظر می‌رسد بیشتر به دنبال این است که از پول عربستان استفاده کند.


نیوزکده-تصویب طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران در کنگره
 
تصویب طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران در کنگره
(0)
مجلس نمایندگان آمریکا در طرحی فروش هواپیما به ایران را که قرارداد های آن با ایران به امضا رسیده است را ممنوع کرد


نیوزکده-چرا دونالد ترامپ قصد تحریم صدا و سیمار ایران را دارد؟
 
چرا دونالد ترامپ قصد تحریم صدا و سیمار ایران را دارد؟
(0)
منابع خبری، روز دوشنبه گزارش داده‌اند دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قصد اعمال تحریم های فراگیر علیه تلویزیون دولتی ایران را دارد.


نیوزکده-توضیحات وزیر نفت درباره مقصد اعلام‌شده برای نفتکش سانچی
 
توضیحات وزیر نفت درباره مقصد اعلام‌شده برای نفتکش سانچی
(1)
وزیر نفت، گفت: اینکه گفته می‌شود که مقصد نفتکش سانچی کره شمالی بوده، صحیح نیست، چراکه مالک محموله شرکت هانماتوتال کره جنوبی بود. 

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 47 دقیقه قبل    |    تعداد بازدید: 11
4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت - NewsKadeh.com

جذب مشتریان جدید برای محصولاتتان چیزی بین شش تا هفت برابر گران

ر از حفظ مشتریان فعلی تمام خواهد شد. شما باید هر کاری را که می توانید، انجام دهید تا وفاداری مشتریانتان را افزایش دهید. هیچ گاه ارزش «حفظ مشتری» را دست کم نگیرید. در ادامه به چهار استراتژی اشاره می کنیم که می توانید به این منظور به کار بگیرید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 45
سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید - NewsKadeh.com

 عادت های غلط روزمره منجر به آسیب رسیدن به مغز و ایجاد آسیب ای

شناختی و عدم کارکرد صحیح مغز می شوند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 27
10 علتی که همیشه خسته هستید  و چه کاری برای آن باید انجام دهید - NewsKadeh.com

احساس خستگی دائم بسیار شایع است. در واقع حدود یک سوم از نوجوانان

سالم، بزرگسالان و افراد مسن تر از احساس خواب آلودگی و خستگی رنج می برند. خستگی یکی از علائم مشترک درشرایط مختلف و بیماری های جدی است، اما در برخی موارد ناشی از شیوه و سبک زندگی ساده است. خوشبختانه این عوامل را می توان از میان برداشت. این مقاله 10دلیل بالقوه برای اینکه چرا خسته هستید را طبقه بندی کرده و توصیه هایی جهت بازگرداندن انرژی به شما ارائه می دهد.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A - NewsKadeh.com

هپاتیت A یک ویروس است که باعث عفونت و التهاب کبد می شود. این نوع ا

ز هپاتیت به ندرت باعث آسیب جدی کبد یا مرگ می شود و باعث بیماری مزمن کبد نیز نمی شود، اما می تواند به طور قابل ملاحظه ای باعث غیبت و عدم حضور در محل کار یا مدرسه شود. هنگامی که یک بارفردی به آن مبتلا شود، دیگر مصون خواهد بود و هرگز دوباره به آن آلوده نخواهد شد. ویروس هپاتیت A یا (HAV) در مناطقی که دارای وضعیت اجتماعی پایین اقتصادی همراه با فقدان بهداشت مناسب هستند، رایج است. از طریق مواد غذایی و آب آلوده یا تماس نزدیک فرد به فرد گسترش می یابد. کودکان اغلب آن را انتقال می دهند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
نقل و انتقال خون چیست؟ - NewsKadeh.com

انتقال خون یک روشی است که طی آن خون اهدا شده به خون شما اضافه می

ود. انتقال خون باعث افزایش سطح خون می شود. شما ممکن است به علت جراحی، خونریزی، آسیب، سرطان، عفونت، اختلال در خون، مشکل کبدی یا یکی دیگر از مشکلات بهداشتی، به آن نیاز داشته باشید. خون شامل اجزایی مانند گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاسما و پلاکت است. انتقال خون ممکن است برای شما کل خون یا بخشی از خونی که برای شما یاری دهنده باشد، فراهم کند. گاهی اوقات انتقال خون با خون خودتان که پیش از آن اهدا کرده اید، انجام می شود. در یک انتقال خون، خون داده شده یا اهدایی باید با نوع خون شما سازگار باشد. خون شما برای تعیین اینکه گروه خونی شما جزو گروههای A، B، AB، یا O است، و نیز دارای Rh مثبت باشد یا دارای Rh منفی، آزمایش می شود. بانک های خون به دقت خون های اهدا شده را برای شناسایی گروه خونی، غربالگری می کنند.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی - NewsKadeh.com

زمان وعده غذایی شما یک تایمر را برای 20 دقیقه تنظیم کنید و خودتا

ن را به عنوان یک آهسته خوار به روز کنید. این روش یکی از عادت‌های بسیار مناسب برای لاغری بدون برنامه رژیم پیچیده است. از هر لقمه نهایت لذت را برید تا زمانی که زنگ به صدا درآید. وعده‌های غذایی خود را به بخش‌های زیاد ینی لقمه‌های بیشتر تقسیم کنید و از خوردن بخش‌های کوچک‌تر لذت ببرید، این کار باعث ترشح هورمون سیری به‌طور کامل می‌شود. هنگامی که غذا را به عجله میل می‌کنید، معده شما وقت ندارد که مغز را به‌طور کامل از سیر شدن مطلع کند. که منجر به overeating یا همان زیاده خواری می‌شود.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
آزمایشات HIV ایدز - NewsKadeh.com

بسیاری از آزمایشات HIV اکنون سریع، رایگان و بدون درد هستند. آیا م

باید برای HIV آزمایش شوم؟ با ما همراه باشید تا نکات مهم را در این باره فرا بگیرید: • هر کسی در سنین بین 13 تا 64 سالگی حداقل یک بار، باید برای HIV آزمایش شود. • برخی از مردان فعال همجنسگرا و دوجنسگرا ممکن است از تست های مکرر (هر 3 تا 6 ماه) بهره مند شوند. • اگر باردار هستید یا قصد دارید باردار شوید، هرچه زودتر و در اسرع وقت برای محافظت از کودک خود، یک تست بدهید. • شما باید حداقل باید یک بار در سال و در موارد زیر آزمایش بدهید: – اگر شما یک همجنسگرای فعال جنسی یامرد دوجنسی هستید. – اگر شما با یک شریک جنسی HIV مثبت، رابطه جنسی داشته اید. – اگر شما از آخرین آزمایش HIV خود، دارای بیش از یک شریک جنسی بوده اید. – اگر شما سوزن یا عملیاتی را برای تزریق مواد مخدر به اشتراک گذاشته اید. – اگر شما برای تهیه مواد مخدر یا پول، دست به یک رابطه جنسی زده اید. – اگر شما به یکی دیگر از بیماری های منتقله از راه جنسی، هپاتیت،یا سل مبتلا هستید. – اگر شما با هر فردی که همه کار ها

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
10 شایعه درمورد HIV - NewsKadeh.com

آیا فکر می کنید حقایق مربوط به HIV (ویروس نقص ایمنی بدن انسان) و ای

دز (سندرم نقص ایمنی بدست آمده) را می دانید؟ دانش خود را امتحان کنید. این دو یعنی اچ آی وی و ایدز اغلب درک نشده اند. در واقع، از زمانی که ایدز در سال 1981 برای اولین بار توصیف شد، تعدادی از شایعات، تصورات غلط و سخنان دروغ خطرناک در مورد آنها گفته شده است. اگرچه آموزش اچ آی وی / ایدز در حال افزایش، و میزان مرگ و میر و داغ ننگ آن نیز درحال کاهش یافتن است، وقتی که به این شرایط می رسد، هنوز هم مهم است که حقیقت را از افسانه تشخیص دهیم. شما در مورد این شایعات رایج درباره HIV چه می دانید؟

دسته: فرهنگ و هنر    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 2
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ... - NewsKadeh.com

مهناز افشار در یک گفت و گوی ویدیویی, نسبت به بلایایی که بر سر ایر

ان به طور مداوم نازل می شود, واکنش نشان داد.

دسته: اخبار - سیاسی    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟ - NewsKadeh.com

وزیر امور خارجه کشورمان ظهر روز یکشنبه به وقت محلی در پنجاه و چه

ارمین اجلاس امنیتی مونیخ سخنرانی کرد.

  آخرین عناوین نرم افزار  
دانلود Geometric DFMPro v4.1.5.2895 + v4.0.0.3168 Suite - پلاگین شناسایی و اصلاح نواقص طرح های شبیه سازی شده در نرم افزار های CAD(951)
دانلود Sugar Smash - بازی موبایل آب نبات های شکری(715)
دانلود Indy Cat Match 3 - بازی موبایل گربه ایندی(707)
دانلود FileMaker Pro Advanced v14.0.5.505 - نرم افزار ایجاد و مدیریت پایگاه داده(757)
دانلود File Viewer v9.4 + File Viewer Express v3.0 - نرم افزار مدیریت و سازماندهی فایل ها(717)
دانلود Splunk Enterprise v6.3.3 x86x64 - نرم افزار جمع آوری و آنالیز انواع داده ها و اطلاعات عملیاتی(1118)
دانلود Topaz photoFXlab v1.2.10 - نرم افزار افکت گذاری بر روی عکس ها(958)
دانلود Suitcase Fusion 6 v17.2.3 - نرم افزار حرفه ای مدیریت فونت(740)
دانلود Texpad v1.7.23 MacOSX - نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای برای مک(828)
دانلود Udemy The Ultimate Web Designing Course in Photoshop - آموزش طراحی قالب وب سایت با فتوشاپ(1025)
دانلود XCOM 2 - بازی ایکس کام 2(1008)
دانلود Thinkbox Deadline v7.2.2.1 MacOSX - نرم افزار مدیریت رندر در مک(828)
دانلود Autodesk Maya v2016 SP4 MacOSX - نرم افزار ساخت انیمیشین های ۳ بعدی در مک(795)
  آخرین عناوین نرم افزار و بازی موبایل  
Cooking Chef v3.3.3051 دانلود بازی سرآشپز پخت و پز برای اندروید(145)
Shortcutter – Quick Settings​ & Side Bar​ Premium v4.1.8 برنامه ایجاد میانبر برای تنظیمات اندروید(0)
bxActions - Bixby Button Remapper Pro v3.32 دانلود برنامه عملیاتی توسط دکمه Bixby برای اندروید(146)
Note: Color Notepad Notes,To Do List,Reminder,Memo Vip v1.3.2 دانلود برنامه دفترچه یاداشت رنگی برای اندروید(116)
English Tenses v2.3 build 240 دانلود برنامه اموزش زمان های زبان انگلیسی برای اندروید(161)
NN Launcher -Nice Nougat Launcher 2017, 7.0 PRIME v2.8 دانلود لانچر زیبای 2017 نوقا برای اندروید(139)
Ultra Fast Charge v8.7 دانلود برنامه شارژ فوق العاده سریع اولترا برای اندروید(152)
Smart Rotate: Screen Control v2.7.32 دانلود برنامه مدیریت چرخش صفحه نمایش برای اندروید(133)
S8 Edge Music Player v5.0.4 build 62 دانلود برنامه پخش کننده موسیقی s8 برای اندروید(145)
File Manager - Local and Cloud File Explorer v2.5.1 دانلود برنامه مدیریت فایل هوشمند برای اندروید(146)
Fake Call v1.2.2 دانلود برنامه تماس جعلی برای اندروید(161)
Faily Skater v3.1 دانلود بازی اسکیت سوار بی ترمز برای اندروید(197)
Crafty Candy v1.53.0 دانلود بازی آبنبات فریبنده برای اندروید(170)
  آخرین مطالب  
4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت(11)
سلامت مغز را با کنار گذاشتن این عادت های غلط تضمین کنید(45)
10 علتی که همیشه خسته هستید و چه کاری برای آن باید انجام دهید(27)
دلایل، نشانه ها و درمان هپاتیت نوع A(0)
نقل و انتقال خون چیست؟(0)
24 روش برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی(0)
آزمایشات HIV ایدز(0)
10 شایعه درمورد HIV(0)
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...(2)
در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟(0)
دردسرهای 25 هزار خانوار سرپل ذهابی در باران(32)
هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود(29)
یش بینی وضعیت هوای تهران برای فردا دوشنبه 96/11/30(0)
نجات مسافران توسط «کاپیتان فولاد» در سال 92+فیلم(1)
سردار صفوی:ایران باید هزینه‌هایی را که در سوریه کرده، برگرداند(0)
قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز یکشنبه 29بهمن ماه96(0)
گزارش مراسم تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش از هنرمندان عرصه قلمزنی(17)
دوستی که هدیه تهرانی در سقوط هواپیمای تهران یاسوج از دست داد + عکس(0)
نگرانی خانواده های حادثه دیدگان هواپیمای تهران یاسوج در فرودگاه +تصویر(0)
دو کودک مسافر حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج(0)
فرود اضطراری پرواز مشهد-ایلام در فرودگاه کرمانشاه(0)
عکس استثنایی از زنی که با وسایلش وارد دستگاه اسکنر اشعه ایکس شد!(44)
هواپیمای سقوط کرده برجامی نیست(0)
5 مدل دکوراسیون آشپزخانه برتر برای بهار 97(0)
تصاویر حمیدرضا آذرنگ محمدرضا شریفی نیا ملیکا پارسا و ستایش محمودی در اکران بلوک 9 خروجی 2(0)
واکنش ژوله به سقوط هواپیمای تهران یاسوج: زندگی مون شده عاقبت یزید(0)
عدم تایید نهایی فوت تمام سرنشینان از سوی شرکت آسمان(0)
صحبت های خانواده های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج(0)
  آخرین مطالب بخش فرهنگ و هنر  
مهناز افشار: ایران سرزمین نفرین شده است ...(2)
هدیه تهرانی:زنان و دختران نگون بخت را دیدم چرا این کابوس تمام نمی شود(29)
گزارش مراسم تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش از هنرمندان عرصه قلمزنی(17)
دوستی که هدیه تهرانی در سقوط هواپیمای تهران یاسوج از دست داد + عکس(0)
تصاویر حمیدرضا آذرنگ محمدرضا شریفی نیا ملیکا پارسا و ستایش محمودی در اکران بلوک 9 خروجی 2(0)
واکنش ژوله به سقوط هواپیمای تهران یاسوج: زندگی مون شده عاقبت یزید(0)
مخاطب یاد گرفته است عکس و امضا بگیرد و پز بدهد !(0)
تصاویر بدل ایرانی آنجلینا جولی، رامانا سیاح در اکران فیلم شاخ کرگدن(0)
پست جسورانه باران کوثری در حمایت از اکران عصبانی نیستم(0)
مادری که کامبیز دیرباز را حیران کرد + عکس تکان دهنده(0)
دیدار ابراهیم حاتمی کیا و رئیسی + عکس ابراهیم حاتمی کیا با پوشش عجیب(95)
آیا انصراف کیومرث پوراحمد از تهیه کنندگی دو طبقه روی پیلوت به خاطر الناز شاکردوست بوده است ؟(66)
علت خودکشی صادق هدایت چه بود ؟ + عکس معشوقه صادق هدایت و قبر وی(4)
  آخرین مطلب بخش سبک زندگی  

4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت(11)


نیوزکده-4 روش برای حفظ مشتریان قدیمی و ثابت
ادامه مطلب

  آخرین مطلب بخش اخبار  

در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟(0)


نیوزکده-در اجلاس امنیتی مونیخ چه گذشت؟
ادامه مطلب

Newskadeh.com 2015 - powerd by itmyti.com