مؤسسه خیریه محک

نیوزکده - بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار


نیوزکده - 6 میوه با خواص ویژه برای لاغری و چربی سوزی


نیوزکده - این پروتئین باعث ابتلا به سرطان سینه می شود


نیوزکده - تولید کلیه انسان در بدن موش به وسیله سلول های بنیادی


نیوزکده - 11 غذای خطرناک که باید مراقب مصرف آنها باشید!


نیوزکده - 15 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی


نیوزکده - کاهش چربی موضعی با ورزش امکان پذیر است؟


نیوزکده - دکوراسیون داخلی ویلای مجلل جنگلی کریسی تیگن و جان لجند


نیوزکده - انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حریفان اسرائیلی


نیوزکده - این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!!


نیوزکده - مهدی طارمی به تنهایی تراکتورسازی را شکست داد!


نیوزکده - هویت راننده اتوبوسی که به ماموران آسیب رساند مشخص شد


نیوزکده - شهادت 3 مامور پلیس در درگیری امروز خیابان پاسداران+ویدیو


نیوزکده - کنایه تلخ رامبد جوان: قرار بود برسونن هنوز نرسوندن ...


نیوزکده - ورزشکار ایرانی در المپیک زمستانی: دکتر ظریف باعث شد کره ای ها هرروز عذرخواهی کنند!


نیوزکده - NewsKadeh.com

کمک به سازمان خيريه محک

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 24 / 11 / 1396    |    تعداد بازدید: 2
پدر بزرگ و مادربزرگ تضمینی برای آینده کودکان

پدر بزرگ و مادربزرگ تضمینی برای آینده کودکان - NewsKadeh.com

 در تازه‌ترین تحقیقات انجام شده توسط محققان کالج بوستون مشخص شده است ارتباط هرچه بیشتر کودکان یک خانواده با پدر بزرگ و مادربزرگشان می‌تواند آینده‌ای درخشان برای نسل آینده در جامعه ایجاد کند.

 در تازه‌ترین تحقیقات انجام شده توسط محققان کالج بوستون مشخص شده است ارتباط هرچه بیشتر کودکان یک خانواده با پدر بزرگ و مادربزرگشان می‌تواند آینده‌ای درخشان برای نسل آینده در جامعه ایجاد کند.

 جام جم به نقل از پَرنتینگ نوشت: زندگی صنعتی و توسعه شهرنشینی باعث شده تا بسیاری از والدین هر دو شاغل باشند نکته‌ای که در نهایت به استفاده از خدمات مهدهای کودک، موسسات آموزشی و پرستارهای خانگی منجر شده است تا والدین بتوانند برای کسب درآمد و انجام وظایف شغلی خود خارج از منزل روزگار سپری کنند. این درحالی است که تحقیقات انجام شده در کالج بوستون مشخص کرده است کودکانی که در دوران کودکی بیشتر در کنار پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگان خود باشند آینده‌ای درخشان‌تر نسبت به دیگر کودکان خواهند داشت.

در این تحقیقات مشخص شده است کودکان دختر در سنین بلوغ و میان‌سازی زندگی نرمالی را طی می‌کنند و مسئولیت‌پذیری پسران نیز بیشتر همنوعان خود که در مهد کودک بزرگ شده‌اند بوده است.

اضطراب جدایی به حداقل می‌رسد

هیلی بورس نویسنده مقالات مختلف نگهداری کودکان در این زمینه می‌نویسد: اولین امتیازی که ماندن کودکان کنار پدر بزرگ و مادربزرگ‌هایشان ایجاد می‌کند کاهش اضطراب جدایی از والدین است.

بورس تاکید می‌کند اغلب کودکان بخصوص در سنین بین یک تا 4 سال هنگامی که برای اولین بار قرار است تنها در مهدکودک بمانند و شاهد دور شدن والدین خود هستند این اضطراب را تجربه خواهند کرد که در نهایت این اضطراب طی سنین بزرگسالی آنها نیز مشکل‌ساز خواهدشد.

به گفته این نویسنده مقالات خانوادگی اهمیت ماندن کودکان کنار پدر بزرگ و مادربزرگ‌ها تنها کاهش این اضطراب نیست چون دستاورد دیگر این ارتباط می‌توان استحکام و اهمیت توجه به کانون خانواده در بزرگسالی کودکان یعنی نسل آینده جامعه باشد.

افزایش سطوح شادی

تحقیقات انجام شده در سال 2015 میلادی بیانگر آن است که حضور کودکان کنار پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌تواند به کاهش سطوح مختلف افسردگی در میان هر دو گروه بیانجامد چون نه تنها کودکان در این شرایط احساس آرامش دارند بلکه مسن‌ترها نیز از اینکه توانسته‌اند کاری مفید برای جامعه و خانواده خود انجام دهند خرسند خواهند بود.

سارا مورمن، جامعه شناس ارشد حاضر در تحقیقات کالج بوستون در این زمینه می‌گوید: اگر توجه کرده باشیم هنگامی که کودکان در منزل پدربزرگ یا مادر بزرگشان هستند دائم مشغول صحبت با یکدیگرند اما نکته اصلی اینجاست که کودکان بیشتر شنونده تجارب و داستان‌های زندگی واقعی پدربزرگ یا مادر بزرگشان هستند که غالبا با سئوال‌هایی از سوی کودکان مطرح شده است.

مورمن این اتفاق را نقطه‌ای طلایی در زندگی آتی کودکان دانسته و می‌گوید: قطعا شنیدن داستان‌های پدربزرگ یا مادر بزرگ می‌تواند روشن‌گر راه آیند کودکان باشد تاجایی که کودکان در آینده می‌توانند دقیقا از تجارب داستان‌هایی که شنیده‌اند برای عبور و غلبه بر مشکلات استفاده کنند.

گسترش روابط اجتماعی

در این زمینه تحقیقاتی مجزا در دانشگاه آکسفورد نیز انجام شده است که در آن محققان به این نتیجه رسیده‌اند ارتباط کودکان با پدر بزرگ یا مادر بزرگ خود می‌تواند به گسترش روابط اجتماعی او در زندگی بزرگسالی اثرگذاری مثبتی داشته باشد. محققان آکسفورد در این ارتباط می‌گویند: دایره ارتباطی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با افراد هم سن و سالشان بسیار بزرگ است و معمولا کودکان شاهد این روند هستند بنابراین ناخودآگاه می‌آموزند چطور باید با هم‌نوعان خود ارتباط برقرار کنند و رازهای نگهداری این ارتباط چیست. درحالی که زندگی روزمره حال حاضر جوامع مختلف خلاصه شده در ارتباطات مجازی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی که ارتباط میان افراد در آن به صورت حقیقی به حداقل خود رسیده است.

حریمی ایمن

یکی از مهمترین دغدغه‌های والدین بخصوص در دوران بلوغ کودکان امنیت دلبندانشان است درحالی که تنهایی آنها به دلیل مشغله کاری والدین می‌تواند پاشنه آشیل مشکلاتی باشد که بعضا خانواده‌ها را درگیر کرده است. در این زمینه سوزان نیومن، روانشناس اجتماعی توضیح می‌دهد: ارتباط گسترده کودکان با پدربزرگ‌ و مادربزرگشان می‌تواند حریمی ایمن برای دوران نوجوانی آنها باشد.

به گفته نیومن: معمولا کودکان به پدربزرگ و مادربزرگشان اعتماد کاملی دارند و اصولا رازهای زیادی را با آنها درمیان می‌گذارند که بعضا والدین از آنها خبر ندارند بنابراین گسترش این ارتباط می‌تواند عاملی در بهبود ارتباطات اجتماعی کودکان در این دوره باشد.

این روانشناس اجتماعی به والدین توصیه می‌کند اجازه دهند کودکانشان در کانون گرم خانه پدربزرگ یا مادربزرگشان رشد و نمو داشته باشند به این دلیل که خمیرمایه شخصیتی آنها با این ارتباط انگونه که لازم است شکل گرفته و می‌تواند آینده‌ای درخشان را برای نسل آینده تدارک ببیند.


 

منبع: سلامانه

مطالب هم گروه:
نیوزکده-شش رهاکار تغذیه ای برای داشتن احساس خوب
 
شش رهاکار تغذیه ای برای داشتن احساس خوب
(1)
 بی حوصلگی و افسردگی مشکلات رایجی برای افراد بسیاری در هر گروه سنی است. در واقع می توان گفت که بسیاری از افراد در مدت زمانی از زندگی خود اختلال افسردگی را در سطوح مختلف تجربه کرده اند.


نیوزکده-آبمیوه‌هایی که می‌گویند سرطان‌زا هستند
 
آبمیوه‌هایی که می‌گویند سرطان‌زا هستند
(2)
 انواع آبمیوه‌های قاچاق و به ویژه آبمیوه‌های عربی در اکثر مراکز خرید جولان می‌دهند و ماه‌هاست پیگیری‌ها درباره وضعیت قاچاق انواع آبمیوه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بی‌نتیجه مانده است.


نیوزکده-اگر هیکل درشت و عضلانی با پوستی سفید دارید، این مطلب را بخوانید
 
اگر هیکل درشت و عضلانی با پوستی سفید دارید، این مطلب را بخوانید
(1)
۱۳۹۶/۰۴/۲۴  این افراد هیکل درشت و بدنی عضلانی دارند و لاغر نیستند، پوستی سرخ و سفیدرنگ دارند، موهای پرپشت دارند، نبض پر و قوی دارند، خوب می‌خوابند و تحمل بی‌خوابی را نیز دارند ...


نیوزکده-آزمون تشخیص دیابت
 
آزمون تشخیص دیابت
(2)
 ممكن است دیابت داشته باشید ولی خودتان ندانید! با پاسخ به سئوالات زیر می‌توانید تشخیص دهید که در معرض ابتلا به دیابت هستید یا مبتلا به آن؟ در اینجا یک آزمون تشخیص دیابت آورده شده است.


نیوزکده-بازاریابان اینترنتی اینگونه مخ می زنند!
 
بازاریابان اینترنتی اینگونه مخ می زنند!
(109)
فروش تلفنی کار طاقت فرسا و ترسناکی است. اگر به دنبال استراتژی هایی حرفه ای برای افزایش بهره وری فروش تلفنی تان هستید، نکات زیر را امتحان کنید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 18 دقیقه قبل    |    تعداد بازدید: 18
بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار - NewsKadeh.com

رب انار را را می توان از جمله چاشنی های بسیار محبوب و خوشمزه به ش

مار آورد که مصرف آن نیز خواص و فواید بسیار زیادی را برای سلامتی در بر دارد. رب انار با توجه با نوع مصرف و همچنین ذائقه مصرف کننده به روش های مختلف و با طعم های متفاوتی تولید می شود. در ادامه مطلب قصد داریم تا به بررسی فواید مصرف رب انار و خواص آن برای سلامتی بپردازیم. با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 27
6 میوه با خواص ویژه برای لاغری و چربی سوزی - NewsKadeh.com

تغذیه یکی از اساسی ترین عوامل در حفظ سلامتی انسان است. اهمیت تغذ

یه تا حدی است که پزشکان هم برای درمان برخی از بیماری ها از برنامه غذایی استفاده می کنند. مواد خوراکی تاثیرات مختلفی را بدن انسان دارند؛ میوه ها از جمله مواد خوراکی هستند که به وسیله آنها میتوان تغییرات مختلفی را در بدن ایجاد کرد. چربی سوزی یکی از انواع این تاثیرات است. با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
این پروتئین باعث ابتلا به سرطان سینه می شود - NewsKadeh.com

سرطان  سینه از جمله سرطان های رایج در بانوان است که سالانه جان ا

فراد زیادی را می گیرد. این نوع سرطان بافت سینه و پستان را درگیر می کند که پزشک معالج با توجه نوع بافت سرطانی تصمیم به درمان و یا تخلیه بافت سینه می گیرد. به تازگی محققان موفق به کشف پروتئینی شده اند که موجب بروز سرطان سینه در فرد می شود. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
تولید کلیه انسان در بدن موش به وسیله سلول های بنیادی - NewsKadeh.com

امروزه دانش سلول های بنیادی نسبت به گذشته پیشرفت بسیاری کرده اس

ت. محققان معتقدند که با استفاده از سلول های بنیادی می توان به تولید بافت های مختلف بدن و حتی کولون کردن انسان دست یابند؛ البته این گفته دروغ نیست و این کار امکان پذیر است! به تازگی محققان موفق شده اند تا بافت کلیه را به وسیله سلول های بنیادی تولید کنند. با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
11 غذای خطرناک که باید مراقب مصرف آنها باشید! - NewsKadeh.com

امروزه گسترش امکانات و همچنین افزایش روابط فرهنگی بین ملل مختل

، باعث شده است تا انسان ها علاقه زیادی نسبت به آشنایی با فرهنگ و رسوم سایر کشور ها داشته باشند. غذا ها جزء اصلی فرهنگ ها می باشند و ویژگی مختلفی را در بر دارند؛ اما پزشکان هشدار می دهند تا در زمان مصرف این غذا های خطرناک هشیار باشید. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
15 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی - NewsKadeh.com

با رو به سردی گذاشتن هوا آمار ابتلا به بیماری هایی نظیر آنفولان

ا و سرماخوردگی نیز مرتبا بالا می رود و با توجه به مسری بودن این بیماری ها کافی است تنها یک فرد در خانواده دچار آنها شود تا تمام اعضای خانواده مبتلا شوند. اما روش های مفیدی م برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها وجود دارد. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 2 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 13
کاهش چربی موضعی با ورزش امکان پذیر است؟ - NewsKadeh.com

کاهش چربی یا چربی سوزی موضعی نوعی سبک ورزش است که برای کاهش چربی

مناطقی خاص از بدن استفاده می شود  طرفداران خاص خودش را دارد.

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 4 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 81
دکوراسیون داخلی ویلای مجلل جنگلی کریسی تیگن و جان لجند - NewsKadeh.com

کریسی تیگن و جان لجند یک ویلای مجلل جنگلی بسیار زیبا در کالیفرن

ای شمالی خریداری کرده اند. به همین بهانه دکوراسیون داخلی این ویلای مجلل را برای شما گردآوری کرده ایم.

دسته: ورزش    |    تاریخ ارسال: 5 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 64
انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حریفان اسرائیلی - NewsKadeh.com

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی در انتقاداتی بی سابقه گفت: اگر توا

مردانه ایستادن پای اعتقاداتتان را ندارید، حداقل پای کشتی‌گیر بایستید.

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 5 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!! - NewsKadeh.com

عادت های بسیار بدی در زندگی مشترک وجود دارد که می تواند همسرتان

را برای همیشه از شما بیزار کند. این 8 عادت بد عبارتند از :

  آخرین عناوین نرم افزار  
دانلود Geometric DFMPro v4.1.5.2895 + v4.0.0.3168 Suite - پلاگین شناسایی و اصلاح نواقص طرح های شبیه سازی شده در نرم افزار های CAD(957)
دانلود Sugar Smash - بازی موبایل آب نبات های شکری(717)
دانلود Indy Cat Match 3 - بازی موبایل گربه ایندی(717)
دانلود FileMaker Pro Advanced v14.0.5.505 - نرم افزار ایجاد و مدیریت پایگاه داده(763)
دانلود File Viewer v9.4 + File Viewer Express v3.0 - نرم افزار مدیریت و سازماندهی فایل ها(720)
دانلود Splunk Enterprise v6.3.3 x86x64 - نرم افزار جمع آوری و آنالیز انواع داده ها و اطلاعات عملیاتی(1120)
دانلود Topaz photoFXlab v1.2.10 - نرم افزار افکت گذاری بر روی عکس ها(964)
دانلود Suitcase Fusion 6 v17.2.3 - نرم افزار حرفه ای مدیریت فونت(741)
دانلود Texpad v1.7.23 MacOSX - نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای برای مک(830)
دانلود Udemy The Ultimate Web Designing Course in Photoshop - آموزش طراحی قالب وب سایت با فتوشاپ(1031)
دانلود XCOM 2 - بازی ایکس کام 2(1013)
دانلود Thinkbox Deadline v7.2.2.1 MacOSX - نرم افزار مدیریت رندر در مک(832)
دانلود Autodesk Maya v2016 SP4 MacOSX - نرم افزار ساخت انیمیشین های ۳ بعدی در مک(797)
  آخرین عناوین نرم افزار و بازی موبایل  
Cooking Chef v3.3.3051 دانلود بازی سرآشپز پخت و پز برای اندروید(146)
Shortcutter – Quick Settings​ & Side Bar​ Premium v4.1.8 برنامه ایجاد میانبر برای تنظیمات اندروید(0)
bxActions - Bixby Button Remapper Pro v3.32 دانلود برنامه عملیاتی توسط دکمه Bixby برای اندروید(147)
Note: Color Notepad Notes,To Do List,Reminder,Memo Vip v1.3.2 دانلود برنامه دفترچه یاداشت رنگی برای اندروید(116)
English Tenses v2.3 build 240 دانلود برنامه اموزش زمان های زبان انگلیسی برای اندروید(163)
NN Launcher -Nice Nougat Launcher 2017, 7.0 PRIME v2.8 دانلود لانچر زیبای 2017 نوقا برای اندروید(140)
Ultra Fast Charge v8.7 دانلود برنامه شارژ فوق العاده سریع اولترا برای اندروید(154)
Smart Rotate: Screen Control v2.7.32 دانلود برنامه مدیریت چرخش صفحه نمایش برای اندروید(134)
S8 Edge Music Player v5.0.4 build 62 دانلود برنامه پخش کننده موسیقی s8 برای اندروید(147)
File Manager - Local and Cloud File Explorer v2.5.1 دانلود برنامه مدیریت فایل هوشمند برای اندروید(146)
Fake Call v1.2.2 دانلود برنامه تماس جعلی برای اندروید(162)
Faily Skater v3.1 دانلود بازی اسکیت سوار بی ترمز برای اندروید(199)
Crafty Candy v1.53.0 دانلود بازی آبنبات فریبنده برای اندروید(173)
  آخرین مطالب  
بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار(18)
6 میوه با خواص ویژه برای لاغری و چربی سوزی(27)
این پروتئین باعث ابتلا به سرطان سینه می شود(0)
تولید کلیه انسان در بدن موش به وسیله سلول های بنیادی(0)
11 غذای خطرناک که باید مراقب مصرف آنها باشید!(0)
15 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی(0)
کاهش چربی موضعی با ورزش امکان پذیر است؟(13)
دکوراسیون داخلی ویلای مجلل جنگلی کریسی تیگن و جان لجند(81)
انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حریفان اسرائیلی(64)
این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!!(0)
مهدی طارمی به تنهایی تراکتورسازی را شکست داد!(49)
هویت راننده اتوبوسی که به ماموران آسیب رساند مشخص شد(0)
شهادت 3 مامور پلیس در درگیری امروز خیابان پاسداران+ویدیو(30)
کنایه تلخ رامبد جوان: قرار بود برسونن هنوز نرسوندن ...(126)
ورزشکار ایرانی در المپیک زمستانی: دکتر ظریف باعث شد کره ای ها هرروز عذرخواهی کنند!(0)
پیروزی ارزشمند ذوب آهن مقابل لوکوموتیو ازبکستان(0)
گل زیبای مهدی طارمی به تراکتورسازی در بازی با الغرافه! ویدیو(0)
خوانندگانی که با 15 روز تبلیغ در فضای مجازی مشهور می شوند(0)
آنفولانزای مرغی بیخ گوش ایرانی‌ها(72)
عصبانیت تند بهاره رهنما از لحن طلبکارانه مسئولین پس از سقوط هواپیما(1)
همکاری سازمان هوا و فضا برای رصد ماهواره‌ای محل سقوط هواپیما(0)
قطعاتی از هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج پیدا شد + فیلم(0)
گفتگو با خانواده قربانیان سقوط هواپیمای تهران-یاسوج(0)
افشاگری شجاعانه رضا رشیدپور از اسناد عدم وجود رادار در فرودگاه یاسوج(67)
طعنه ژوله به گزارشگر شبکه خبر(0)
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای تهران-یاسوج(0)
در کنفرانس والدای روسیه با عنوان «روسیه در خاورمیانه، بازیگری در همه حوزه‌ها» چه گذشت؟(23)
سخنان مسافر جا مانده از پرواز تهران-یاسوج(68)
  آخرین مطلب بخش پزشکی و سلامت  

بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار(18)


نیوزکده-بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار
ادامه مطلب

Newskadeh.com 2015 - powerd by itmyti.com