مؤسسه خیریه محک

نیوزکده - بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار


نیوزکده - 6 میوه با خواص ویژه برای لاغری و چربی سوزی


نیوزکده - این پروتئین باعث ابتلا به سرطان سینه می شود


نیوزکده - تولید کلیه انسان در بدن موش به وسیله سلول های بنیادی


نیوزکده - 11 غذای خطرناک که باید مراقب مصرف آنها باشید!


نیوزکده - 15 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی


نیوزکده - کاهش چربی موضعی با ورزش امکان پذیر است؟


نیوزکده - دکوراسیون داخلی ویلای مجلل جنگلی کریسی تیگن و جان لجند


نیوزکده - انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حریفان اسرائیلی


نیوزکده - این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!!


نیوزکده - مهدی طارمی به تنهایی تراکتورسازی را شکست داد!


نیوزکده - هویت راننده اتوبوسی که به ماموران آسیب رساند مشخص شد


نیوزکده - شهادت 3 مامور پلیس در درگیری امروز خیابان پاسداران+ویدیو


نیوزکده - کنایه تلخ رامبد جوان: قرار بود برسونن هنوز نرسوندن ...


نیوزکده - ورزشکار ایرانی در المپیک زمستانی: دکتر ظریف باعث شد کره ای ها هرروز عذرخواهی کنند!


نیوزکده - NewsKadeh.com

کمک به سازمان خيريه محک

دسته: فرهنگ و هنر    |    تاریخ ارسال: 25 / 11 / 1396    |    تعداد بازدید: 2
چرا ابراهیم حاتمی کیا یک فیلمساز وابسته نیست ؟

چرا ابراهیم حاتمی کیا یک فیلمساز وابسته نیست ؟ - NewsKadeh.com

سخنی دوستانه با منتقدان تند و تیز حاتمی‌کیا: فراموش کرده‌اید این مرد بیش از بسیاری از مدعیان هزینه‌ها داده؟ حاتمی‌کیا فیلمساز وابسته نیست؛ او را به دامن تندروها هل ندهیم!

سخنی دوستانه با منتقدین تند و تیز حاتمی کیا

ابراهیم حاتمی کیا فیلمساز وابسته نیست؛ این را حدود سه دهه فیلمسازی او می‌گوید؛ از همان زمانی که «هویت» را ساخت. هویت فیلمسازی اش اما کمی بعدتر شکل گرفت. وقتی با «دیده‌بان» و «مهاجر» خود را هم به سینمای ایران تحمیل کرد و هم نشان داد که می توان همزمان فیلم جنگی مورد تایید همه جناح های سیاسی ساخت به دور از سیاست زدگی و بدون گرفتار شدن در شعار.

 حاتمی کیا همین خط را ادامه داد و سال به سال پخته تر شد؛ برای رسیدن به سطح اول کارگردانی در کشور راه طولانی «از کرخه تا راین» را طی کرد. مفاهیم انسانی را بدون شعارزدگی، بدون افتادن در ورطه اغراق رایج فیلم‌های جنگی در سینمایش روایت کرد. در فیلم‌های او نه بسیجی های معترض آدم بد بودند و نه پناهجویان و خارج نشینان غرب زده.

اوج «اعتدال» در فیلم هایش نمایان بود؛ تیپ هایی که نمایش می داد، هیچ یک سیاه سیاه یا سفید سفید نبودند. یک ویژگی مشخص در سینمای حاتمی کیا او را از سایر فیلمسازان هم رده اش جدا می کرد و آن اینکه همه تیپ ها و شخصیت ها در فیلم های او صاحب «حق» بودند. چه آن بسیجی «از کرخه تا راین» که می خواست به آلمان پناهنده شود، چه «شیرین»ِ «بوی پیراهن یوسف» که خارج نشین بود و شاید مخالف جنگ.

حاتمی کیا حتی زمانی که وزارت ارشادِ علی لاریجانی از او خواست فیلمی درباره جنگ بوسنی بسازد، در «خاکستر سبز» هم از شعارزدگی فاصله گرفت تا جایی که کسی نتوانست به او لقب «سفارشی ساز» بدهد.


اولین توقیف!

از «خاکستر سبز» تا «حلقه سبز» حاتمی کیا دچار یک دگردیسی در اولویت بندی تفکرات خود شد. او به یک فضای انتزاعی در فیلم هایش وارد شده بود. تحولی که شاید کمی قبل تر از آن در فیلم «به رنگ ارغوان» رگه هایی از آن قابل تشخیص بود؛ فیلم اما در محاق توقیف ماند، آن هم از سوی وزارت اطلاعاتِ دولت اصلاحات.

اتفاقی که منجر به نامه نگاری هایی میان حاتمی کیا و یونسی شد؛ نامه هایی که با «یا محبوب»، «هو الحبیب» و «یا شاهد» آغاز می شد و در آنها جز احترام هیچ نبود. خود او در مورد توقیف «به رنگ ارغوان» و دیدارش با یونسی وزیر اطلاعات دولت خاتمی می گوید: «روزی به آقای یونسی گفتم شما کارتان پنهان کاری است و ما عیان سازی. شما براساس رویه باید شک ایجاد کنید و من معکوسش! جریان رادیکال سیاسی با همان تندی که آنطرفی ها را می زند، فیلم مرا هم می کوبد .اینگونه می شود که برای مجوز گرفتن فیلمی می آیند و می گویند "زبان به این بحث نکن"، و در حالی که باید وزارت ارشاد مجوز بدهد به جایش وزارت اطلاعات خودش را جلو می اندازد و تصمیم می گیرد!»

چهره معترضِ متفاوتِ حاتمی کیا اما در سال 93 رونمایی شد. جایی که فیلمسازان «جشنواره ای» را متهم کرد که با «آن طرف آب» در ارتباطند و همیشه «دلارشان می‌رسد». لحنش تندتر شد. فیلمسازان محبوب را به چالش کشید. از کیارستمی تا کیانوش عیاری. البته جرقه های این انتقادات کمی قبل تر زده شده بود. جایی که او اصغر فرهادی و فیلم برنده اسکارش را به باد انتقاد گرفته بود. همان اصغر فرهادی که همکاری اش با حاتمی کیا در «ارتفاع پست» نتیجه مثبتی برای سینمای ایران داشت.


اصولگرایان ؛ همه جانبه علیه حاتمی کیا

برخی اصلاح طلبان اما کم تحمل بودند. حتی متوجه نبودند، او که دیدی فراجریانی دارد، شاید بیش از بسیاری از مدعیان اصلاح طلبی هزینه داده است و توهین ها شنیده و کم لطفی های فراوان دیده است. او در سال 89، «گزارش یک جشن» را ساخت، فیلمی که هیچگاه امکان اکران عمومی پیدا نکرد، آن هم فقط به یک دلیل؛ این فیلم از مسایل کلان ملتهب جامعه در ایام ملهتب سال 88 سخن به میان می‌آورد و به مسئله جوانان به‌عنوان یکی از بحران‌های امروز جامعه می‌پردازد. فیلم و مضمونی که شاید اگر قدرت و تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی من جمله توییتر در آن ایام، به قدرت امروز بود، هشتگ ها و کمپین های متعددی در حمایت از وی تشکیل می شد؛ چندان که این ایام، همین هشتگ ها، نادانسته و از روی جوی غلط، علیه او تشکیل شد!

ماجرای «گزارش یک جشن» اما به توقیف فیلم محدود نشد. او بارها از سوی جریان تندرو سخنان کم سابقه ای شنید. محمدحسین صفار هرندی یکی از این افراد بود. او در سال 89 با کنایه مشخص به حاتمی کیا گفت:
«برخی در میانه راه دچار سیاست زدگی شدند و یکی از فیلمسازان که فیلم هایش دلگرمی بچه های جنگ بود امروز دلخوشیش این است تا جناح فلان که پارسال خیابان‌های تهران را کثیف کرده بودند برایش کف بزنند .»

رجانیوز که آن روزها رسانه ی اصلی طیف احمدی نژاد به شمار می آید و این روزها تابلوی پایداری را یدک می کشد، درباره حاتمی کیا و «گزارش یک جشن» نوشت: «بانوی فیلم حاتمی کیا، مجسمه ساز است، به طور خاصی چادر سر می کند، شوهرش مهندس است و اتفاقا 20 سال است که همسرش را تنها گذاشته، مادر جوانان وطن! است و بانوی شهر حاتمی کیا.»

این سایت افزود: « حاتمی کیا دیگر حق ندارد از دفاع مقدس بگوید او همان بهتر که بر سیاق این چند سال، از حاملگی ناخواسته، اجاره رحم و بانوی شهر خود بگوید.» عجیب اینجاست که این طیف نیز حاتمی کیا را متهم به نهادی بودن، می کنند و می گویند:
« بنیاد فارابی، سازمان ملی جوانان از بودجه دولتی و بیت المال از بیانیه سیاسی آقای کارگردان حمایت می کنند که علاوه بر اسم سازمان‌شان، اسم خودشان هم در تیتراژ بیاید و احتمالا دو سه خط دیالوگ هم به بستگان‌شان به عنوان سیاهی لشگر در فیلم نقش داده شود»

کیهان نیز همگام با این طیف از رسانه ها و افراد بر حاتمی کیا تاخت و او را فردی در تعارض با مفهوم مقاومت توصیف کرد و از وزارت خارجه بابت نمایش آثار او در لبنان شدیدا انتقاد کرد و نوشت:
«سؤال اساسی از مسئولان محترم رایزنی فرهنگی كشورمان در لبنان این است كه چرا فیلم هایی كه مضامینی در تعارض با مفهوم مقاومت دارند را برای نمایش در كشوری كه طی سال های گذشته به خاطر مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی توانسته استقلال و تمامیت ارضی خودش را حفظ كند انتخاب كرده اند و اساسا اینگونه فیلم ها كه با فرهنگ اسلامی و انقلابی مردم ایران در تعارض آشكار است با چه انگیزه ای به عنوان فیلم های معرفی كننده فرهنگ ایران اسلامی در كشورهای دیگر به نمایش گذارده می شود؟! »

یالثارات نیز نوشت: همین آقای حاتمی کیا ی که امروز رزمنده بودن و همنفس بودن را با سید اهل قلم شهید مرتضی آوینی در بوق می کند فیلمی ساخته است با عنوان گزارش یک جشن در ستایش زهرا رهنورد و میر حسین موسوی. دو عنصری که سبب آشوبهای پس از انتخابات شده اند و در پایان فیلم با توجه به مضمون کلی یک عروسی اتفاق می افتد و نام داماد محمود رضایی است .

حاتمی کیا اما با انتقاد از واکنش های تند به فیلمش ، گفت
«فیلم من می گوید امنیتی کردن فضایی که جوانان دنبال هویت یابی خود هستند، باعث بدتر شدن فضا می شود...وای به حال آنکه فضای فرهنگ و کشور امنیتی شود...جریان رادیکال سیاسی با همان تندی که آنطرفی ها را می زند، فیلم مرا هم می کوبد»

و آنقدر تندروی ها علیه او تشدید شده بود که مجبور شد توضیح دهد که حاتمی کیا، همچنان بر همان آرمان های پیشین خود استوار است ؛ «من اپوزوسیون نیستم، اما از قبلیه ای هستم که جایش مشخص است و آرمان هایش واضح. او که در اوج سرخوردگی های جامعه ، به نقطه ی دلگرمی بدل شده بود، بارها تاکید کرده که «من هیچ وقت به چپ و راست و اینور و انور کولی نداده و نخواهم داد، مسئله حاتمی كیا ماندن خودم است كه هزینه دارد. بخشی با توقیف فیلم هایم، بخشی با همین فریادها. »


نقادی مادام یک «فیلمساز وابسته»!

اساسا کدامیک از منتقدان مدعی که با آب و تاب فراوان بر حاتمی کیا می تازند، تا این حد پای عقیده و اثر خود هزینه داده اند و فحش شنیده اند؟ اگر قرار بر تقسیم بندی سیاسی باشد که حاتمی کیا فریاد زده بود «هم به موسوی رای داده ام هم به روحانی». حتی فراموش کردند یک سال قبل از آن هم گفته بود
«گرایش فکری و سیاسی بچه های من همگی به آقای موسوی بود و در کوران حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ این ها به پشت بام می رفتند و با بلندگوی کارگردانی من الله اکبر می گفتند. این همان بلندگویی بود که در همه فیلم ها از آن استفاده می کنم.»

آقایان تاب انتقادات حاتمی کیا را نداشتند. ولو لحن تند باشد. او را فیلمساز نهادی خواندند و سفارشی ساز! انگ هایی که حاتمی کیا بارها عکس آن را اثبات کرده بود؛ با زبان سینما. شاید این همان چیزی بود که تندروها می خواستند؛ آنها اکنون حاتمی کیا را در طیف خود می دیدند. کارگردانی که نگاه فیلم‌هایش با نگاه تندروها فاصله ای به فاصله ی «از کرخه تا راین» بود! او در همه آثارش چنین رویه و نگاهی را اثبات کرده است؛ حاتمی کیا در همه ادوار و دولت ها ، «منتقد» بوده است؛ یک منتقد آرمانگرا، چگونه می تواند «وابسته» باشد؟! او وابسته نیست، اما فیلمسازیست که در عین نقادی مادام، به آرمان ها و ارزشهایی پایبند و «وابسته» است که از قضا، مورد تایید همه ی جریان ها ، دولت ها و حاکمیت است. «نقادی مادام»، مگر با «وابستگی» ممکن است؟! نه، انصاف نیست، نه باور چنین پاردوکس ناممکنی و نه فراموشیِ روزگارِ نه چندن دورِ این فیلمساز!

در روزهای اخیر و پس از اظهارات حاتمی کیا در اختتامیه جشنواره، گروهی تا توانسته اند به او تاخته اند. یکی با لحن ملایم و دیگری با الفاظ تند. هر چند «انتخاب» نیز منتقد محتوا و لحن سخنان حاتمی کیا بود و معتقد است، حاتمی کیا حق ندارد برای اظهارنظر یکی دو منتقد ، آنهم با محتوایی سطحی و چهار واژه ی فرنگیِ شبه روشنفکری (و نه حتی نقدی عمیق و درخور، چنان برخی نقدهای سازنده به حاتمی کیا که کم هم نبود)، فضای جشنواره را آنچنان تلخ می کرد! شان او اجل بر چنین جنجال هاییست که از لج فلان جریان قلیل، استقلال خود را زیر سوال برد؛ فضا را علیه خود کند و به همان نورسیده ها (با نام بردن یا اشاره به آنان) وجهه و شخصیت دهد؛ اما زمان آن است که این منتقدان تند و تیز کمی هم به خود بیایند که چگونه یک فیلمساز ناب با نگاهی شریف به مسائل جنگی و سیاسی را از خود رانده اند. حاتمی کیا فیلمساز وابسته - به معنای منفی آن - نیست؛ او وابسته به ارزش ها و آرمانهایی که مورد تایید همه جریان ها و مردم ایران است ؛ او را به دامن تندروها هل ندهید!


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر نیوزکده
newskadeh.com/culture
منبع: entekhab.ir


منبع: سیمرغ

مطالب هم گروه:
نیوزکده-لیلا حاتمی و بهنوش بختیاری در نشست خبری فیلم من در روز ششم جشنواره
 
لیلا حاتمی و بهنوش بختیاری در نشست خبری فیلم من در روز ششم جشنواره
(53)
لیلا حاتمی گفت: وقتی سهیل بیرقی فیلم را به من پیشنهاد داد من گفتم که اصلا این نقش به من نمی خورد و نمی توانم خودم را در این نقش پیدا کنم.


نیوزکده-آزاده صمدی: به فحش هایی که در فضای مجازی می دهند می خندم!
 
آزاده صمدی: به فحش هایی که در فضای مجازی می دهند می خندم!
(19)
آزاده صمدی بازیگر 36 ساله کشورمان شب گذشته مهمان دورهمی بود و به گفتگو با مهران مدیری پرداخت.


نیوزکده-زمانی که مصطفی زمانی حاضر شد زیبایی اش را فدا کند!+عکس
 
زمانی که مصطفی زمانی حاضر شد زیبایی اش را فدا کند!+عکس
(3)
مصطفی زمانی در فیلم پریناز یا گریمی کاملا متفاوت حضور دارد.


نیوزکده-واکنش پسر عباس کیارستمی به صحبت های رازآلود وزیر بهداشت!؟
 
واکنش پسر عباس کیارستمی به صحبت های رازآلود وزیر بهداشت!؟
(18)
صحبت های وزیر بهداشت درباره پرونده عباس کیارستمی, با واکنش بهمن کیارستمی همراه شده است.


نیوزکده-دیدگاه صریح و جالب میلاد کی مرام درباره گلزار
 
دیدگاه صریح و جالب میلاد کی مرام درباره گلزار
(22)
میلاد کی‌مرام در برنامه «من و شما» گفت محمدرضا گلزار از نظر مردم سوپراستار است و هیچ کس دیگر هم نمی تواند در این‌باره نظر بدهد.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 8 دقیقه قبل    |    تعداد بازدید: 6
بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار - NewsKadeh.com

رب انار را را می توان از جمله چاشنی های بسیار محبوب و خوشمزه به ش

مار آورد که مصرف آن نیز خواص و فواید بسیار زیادی را برای سلامتی در بر دارد. رب انار با توجه با نوع مصرف و همچنین ذائقه مصرف کننده به روش های مختلف و با طعم های متفاوتی تولید می شود. در ادامه مطلب قصد داریم تا به بررسی فواید مصرف رب انار و خواص آن برای سلامتی بپردازیم. با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 27
6 میوه با خواص ویژه برای لاغری و چربی سوزی - NewsKadeh.com

تغذیه یکی از اساسی ترین عوامل در حفظ سلامتی انسان است. اهمیت تغذ

یه تا حدی است که پزشکان هم برای درمان برخی از بیماری ها از برنامه غذایی استفاده می کنند. مواد خوراکی تاثیرات مختلفی را بدن انسان دارند؛ میوه ها از جمله مواد خوراکی هستند که به وسیله آنها میتوان تغییرات مختلفی را در بدن ایجاد کرد. چربی سوزی یکی از انواع این تاثیرات است. با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
این پروتئین باعث ابتلا به سرطان سینه می شود - NewsKadeh.com

سرطان  سینه از جمله سرطان های رایج در بانوان است که سالانه جان ا

فراد زیادی را می گیرد. این نوع سرطان بافت سینه و پستان را درگیر می کند که پزشک معالج با توجه نوع بافت سرطانی تصمیم به درمان و یا تخلیه بافت سینه می گیرد. به تازگی محققان موفق به کشف پروتئینی شده اند که موجب بروز سرطان سینه در فرد می شود. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
تولید کلیه انسان در بدن موش به وسیله سلول های بنیادی - NewsKadeh.com

امروزه دانش سلول های بنیادی نسبت به گذشته پیشرفت بسیاری کرده اس

ت. محققان معتقدند که با استفاده از سلول های بنیادی می توان به تولید بافت های مختلف بدن و حتی کولون کردن انسان دست یابند؛ البته این گفته دروغ نیست و این کار امکان پذیر است! به تازگی محققان موفق شده اند تا بافت کلیه را به وسیله سلول های بنیادی تولید کنند. با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
11 غذای خطرناک که باید مراقب مصرف آنها باشید! - NewsKadeh.com

امروزه گسترش امکانات و همچنین افزایش روابط فرهنگی بین ملل مختل

، باعث شده است تا انسان ها علاقه زیادی نسبت به آشنایی با فرهنگ و رسوم سایر کشور ها داشته باشند. غذا ها جزء اصلی فرهنگ ها می باشند و ویژگی مختلفی را در بر دارند؛ اما پزشکان هشدار می دهند تا در زمان مصرف این غذا های خطرناک هشیار باشید. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
15 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی - NewsKadeh.com

با رو به سردی گذاشتن هوا آمار ابتلا به بیماری هایی نظیر آنفولان

ا و سرماخوردگی نیز مرتبا بالا می رود و با توجه به مسری بودن این بیماری ها کافی است تنها یک فرد در خانواده دچار آنها شود تا تمام اعضای خانواده مبتلا شوند. اما روش های مفیدی م برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها وجود دارد. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

دسته: پزشکی و سلامت    |    تاریخ ارسال: 1 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 13
کاهش چربی موضعی با ورزش امکان پذیر است؟ - NewsKadeh.com

کاهش چربی یا چربی سوزی موضعی نوعی سبک ورزش است که برای کاهش چربی

مناطقی خاص از بدن استفاده می شود  طرفداران خاص خودش را دارد.

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 3 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 81
دکوراسیون داخلی ویلای مجلل جنگلی کریسی تیگن و جان لجند - NewsKadeh.com

کریسی تیگن و جان لجند یک ویلای مجلل جنگلی بسیار زیبا در کالیفرن

ای شمالی خریداری کرده اند. به همین بهانه دکوراسیون داخلی این ویلای مجلل را برای شما گردآوری کرده ایم.

دسته: ورزش    |    تاریخ ارسال: 4 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 64
انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حریفان اسرائیلی - NewsKadeh.com

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی در انتقاداتی بی سابقه گفت: اگر توا

مردانه ایستادن پای اعتقاداتتان را ندارید، حداقل پای کشتی‌گیر بایستید.

دسته: سبک زندگی    |    تاریخ ارسال: 4 ساعت قبل    |    تعداد بازدید: 0
این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!! - NewsKadeh.com

عادت های بسیار بدی در زندگی مشترک وجود دارد که می تواند همسرتان

را برای همیشه از شما بیزار کند. این 8 عادت بد عبارتند از :

  آخرین عناوین نرم افزار  
دانلود Geometric DFMPro v4.1.5.2895 + v4.0.0.3168 Suite - پلاگین شناسایی و اصلاح نواقص طرح های شبیه سازی شده در نرم افزار های CAD(957)
دانلود Sugar Smash - بازی موبایل آب نبات های شکری(717)
دانلود Indy Cat Match 3 - بازی موبایل گربه ایندی(717)
دانلود FileMaker Pro Advanced v14.0.5.505 - نرم افزار ایجاد و مدیریت پایگاه داده(762)
دانلود File Viewer v9.4 + File Viewer Express v3.0 - نرم افزار مدیریت و سازماندهی فایل ها(720)
دانلود Splunk Enterprise v6.3.3 x86x64 - نرم افزار جمع آوری و آنالیز انواع داده ها و اطلاعات عملیاتی(1120)
دانلود Topaz photoFXlab v1.2.10 - نرم افزار افکت گذاری بر روی عکس ها(964)
دانلود Suitcase Fusion 6 v17.2.3 - نرم افزار حرفه ای مدیریت فونت(741)
دانلود Texpad v1.7.23 MacOSX - نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای برای مک(830)
دانلود Udemy The Ultimate Web Designing Course in Photoshop - آموزش طراحی قالب وب سایت با فتوشاپ(1031)
دانلود XCOM 2 - بازی ایکس کام 2(1013)
دانلود Thinkbox Deadline v7.2.2.1 MacOSX - نرم افزار مدیریت رندر در مک(831)
دانلود Autodesk Maya v2016 SP4 MacOSX - نرم افزار ساخت انیمیشین های ۳ بعدی در مک(797)
  آخرین عناوین نرم افزار و بازی موبایل  
Cooking Chef v3.3.3051 دانلود بازی سرآشپز پخت و پز برای اندروید(146)
Shortcutter – Quick Settings​ & Side Bar​ Premium v4.1.8 برنامه ایجاد میانبر برای تنظیمات اندروید(0)
bxActions - Bixby Button Remapper Pro v3.32 دانلود برنامه عملیاتی توسط دکمه Bixby برای اندروید(147)
Note: Color Notepad Notes,To Do List,Reminder,Memo Vip v1.3.2 دانلود برنامه دفترچه یاداشت رنگی برای اندروید(116)
English Tenses v2.3 build 240 دانلود برنامه اموزش زمان های زبان انگلیسی برای اندروید(162)
NN Launcher -Nice Nougat Launcher 2017, 7.0 PRIME v2.8 دانلود لانچر زیبای 2017 نوقا برای اندروید(139)
Ultra Fast Charge v8.7 دانلود برنامه شارژ فوق العاده سریع اولترا برای اندروید(154)
Smart Rotate: Screen Control v2.7.32 دانلود برنامه مدیریت چرخش صفحه نمایش برای اندروید(133)
S8 Edge Music Player v5.0.4 build 62 دانلود برنامه پخش کننده موسیقی s8 برای اندروید(147)
File Manager - Local and Cloud File Explorer v2.5.1 دانلود برنامه مدیریت فایل هوشمند برای اندروید(146)
Fake Call v1.2.2 دانلود برنامه تماس جعلی برای اندروید(162)
Faily Skater v3.1 دانلود بازی اسکیت سوار بی ترمز برای اندروید(199)
Crafty Candy v1.53.0 دانلود بازی آبنبات فریبنده برای اندروید(172)
  آخرین مطالب  
بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار(6)
6 میوه با خواص ویژه برای لاغری و چربی سوزی(27)
این پروتئین باعث ابتلا به سرطان سینه می شود(0)
تولید کلیه انسان در بدن موش به وسیله سلول های بنیادی(0)
11 غذای خطرناک که باید مراقب مصرف آنها باشید!(0)
15 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی(0)
کاهش چربی موضعی با ورزش امکان پذیر است؟(13)
دکوراسیون داخلی ویلای مجلل جنگلی کریسی تیگن و جان لجند(81)
انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حریفان اسرائیلی(64)
این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!!(0)
مهدی طارمی به تنهایی تراکتورسازی را شکست داد!(49)
هویت راننده اتوبوسی که به ماموران آسیب رساند مشخص شد(0)
شهادت 3 مامور پلیس در درگیری امروز خیابان پاسداران+ویدیو(30)
کنایه تلخ رامبد جوان: قرار بود برسونن هنوز نرسوندن ...(126)
ورزشکار ایرانی در المپیک زمستانی: دکتر ظریف باعث شد کره ای ها هرروز عذرخواهی کنند!(0)
پیروزی ارزشمند ذوب آهن مقابل لوکوموتیو ازبکستان(0)
گل زیبای مهدی طارمی به تراکتورسازی در بازی با الغرافه! ویدیو(0)
خوانندگانی که با 15 روز تبلیغ در فضای مجازی مشهور می شوند(0)
آنفولانزای مرغی بیخ گوش ایرانی‌ها(72)
عصبانیت تند بهاره رهنما از لحن طلبکارانه مسئولین پس از سقوط هواپیما(1)
همکاری سازمان هوا و فضا برای رصد ماهواره‌ای محل سقوط هواپیما(0)
قطعاتی از هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج پیدا شد + فیلم(0)
گفتگو با خانواده قربانیان سقوط هواپیمای تهران-یاسوج(0)
افشاگری شجاعانه رضا رشیدپور از اسناد عدم وجود رادار در فرودگاه یاسوج(67)
طعنه ژوله به گزارشگر شبکه خبر(0)
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای تهران-یاسوج(0)
در کنفرانس والدای روسیه با عنوان «روسیه در خاورمیانه، بازیگری در همه حوزه‌ها» چه گذشت؟(23)
سخنان مسافر جا مانده از پرواز تهران-یاسوج(68)
  آخرین مطلب بخش پزشکی و سلامت  

بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار(6)


نیوزکده-بررسی خواص درمانی بی شمار رب انار
ادامه مطلب

Newskadeh.com 2015 - powerd by itmyti.com